Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

31 zajímavostí, které jste možná nevěděli

 

Ahojky, chtěla bych vám ukázat hodně zajímavých věcí o Gilmorkách.

Nejzajímavější mi přijde č. 5 🙂

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Možná znáte celý seriál nazpaměť, ale jsou věci, o kterých ví jen málokdo. Připravili jsme pro vás výběr zajímavostí, které vás možná překvapí, šokují nebo pobaví. Ať už jde o ty skoro notoricky známé, tak i o ty, které nezná jen tak každý fanoušek Gilmorových děvčat.

1. Luke Danes měl být původně žena jménem Daisy. Roli neměla mít tak velkou, ale stanice The WB si přála, aby v seriálu bylo víc mužů. A tím se všechno změnilo.

2. Sookie původně hrála jiná herečka. Nynější hollywoodská hvězda Melissa McCarthy přišla na řadu až jako druhá a tvůrkyně seriálu Amy Sherman-Palladino za ni musela bojovat. Stejně jako Deana od začátku neměl hrát Jared Padalecki, ale dva jiní herci.

3. Postava Lane Kim je založená na skutečné ženě jménem Helen Pai, velké kamarádce Amy Sherman-Palladino a také koproducentce Gilmorek. Laneina kapela Hep Alien je anagram Helenina jména.

4. Liza Weil (Paris) se původně ucházela o roli Rory. Tvůrci seriálu si herečku oblíbili a tak jí napsali vlastní roli.

5. Alexis Bledel (Rory) nepije kávu. Místo toho měla v hrnku vždy nalitou kolu.

6. Jess Mariano měl mít svůj vlastní seriál se svým biologickým otcem v Miami. Windward Circle ale nikdy nevznikl kvůli vysokým nákladům na natáčení.

 

7. Sherilyn Fenn (Anna Nardini a také Sasha) měla původně hrát Lorelai, Amy Sherman-Palladino si ji vybrala jako první tip.

8. Alexis Bledel ze začátku neuměla moc hrát, Lorelai ji musela ve scénách často někam vést za ruku nebo tlačit za ramena, aby jí pomohla se zorientovat a ukázala jí, kam má zrovna jít.

9. Čeští dabéři Emily a Richarda – Růžena Meruňková a Miloš Hlavica – byli také manželé, dokud Miloš Hlavica nezemřel.

10. Scénář k jedné epizodě klasického čtyřicetiminutového televizního dramatu má zhruba šedesát stran. Scénář k jedné epizodě Gilmorových děvčat jich měl asi pětaosmdesát.

11. Předlohou pro Stars Hollow se stalo město Washington Depot. Amy Sherman-Palladino vybrala jméno podle domova Mii Farrow, která žije ve Frog Hollow. Kulisy Stars Hollow původně sloužily pro natáčení filmu Saratoga Trunk, poté je využily seriály jako Hart of Dixie nebo Pretty Little Liars.

12. Milo Ventimiglia (Jess) a Alexis Bledel (Rory) spolu tři roky skutečně chodili, a to i poté, co se v seriálu rozešli.

13. Šestnácti­letou Lane začala hrát sedmadvacetiletá Keiko Agena. Málokdo by ten věkový rozdíl ale poznal. Keiko Agena navíc není Korejka.

14. Luke nosí svou baseballovou čepici i proto, že herec Scott Patterson hrál několik let závodně baseball.

 

15. Rory v šesté sérii zkouší mluvit španělsky. Alexis Bledel přitom tímto jazykem mluví zcela plynně, dokonce mluvila dřív španělsky než anglicky.

16. Herečky nesnědly všechno jídlo, se kterým natáčely. Využívaly kyblíky, do kterých rozžvýkané kousky plivaly. A tak si udržely skvělou figuru.

17. Jednou z producentek a režisérek Gilmorových děvčat byla Jenji Kohan, tvůrkyně seriálů Weeds a Orange Is the New Black.

18. Během rozchodu Rory a Deana hraje píseň Oh My Love od Johna Lennona. Její použití stálo studio 20 tisíc dolarů a musela to schválit i zpěvákova žena Yoko Ono, která si četla scénář, aby věděla, v jakém kontextu píseň zazní.

19. Amy Sherman-Palladino a ani její manžel nikdy neviděli sedmou řadu. Nechali si jen odvyprávět, co se v ní stalo. Původní tvůrci seriálu se totiž nepohodli se stanicí poté, co se z WB stala nynější CW a vedení stanice jim nedovolilo najmout víc scenáristů.

20. Roryin spolužák Brad z Chiltonu, kterého Paris šikanovala, se v seriálu neobjevil několik epizod. Vysvětlí to tím, že hrál na Broadway. Je to pravda. Herec Adam Wylie totiž tou dobou skutečně hrál na Broadwayi.

 

21. Sookie v sedmé řadě otěhotní hlavně proto, že před natáčením otěhotněla herečka Melissa McCarthy.

22. Lauren Graham už nechtěla v seriálu dál hrát bez vedení původních tvůrců. Stanice CW proto chvíli uvažovala o tom, že natočí spin-off jenom o Rory.

23. Jackson Douglas (Jackson) je manžel herečky Alex Borstein, která měla původně hrát Sookie. Postava Jacksona se v seriálu navíc měla původně objevit jen v několika epizodách.

24. John Cabrera (Brian) neuměl hrát na baskytaru, při natáčení ji měl vždy vypojenou.

25. O menší roli v Gilmorových děvčatech se ucházel hollywoodský herec a idol dívčích i mužských srdcí Ryan Gosling. Na castingu se mu ale prý moc dobře nevedlo.

26. Podle herečky Rose Abdoo měla její Gypsy spadeno na Lorelai a chtěla s ní být.

27. George Bell (profesor Bell z Yaleu) pomáhal s úpravou scénářů, aby nebyly příliš rychlé a dávaly smysl.

28. V seriálu se objevila spousta známých herců, kterých jste si možná nevšimli.

29. Když se Gilmorova děvčata vysílala s dabingem ve Francii, Michel Gerard dostal italský přízvuk.

 

30. Na motivy seriálu vyšlo několik knih, které epizody popisují z Roryina pohledu.

31. Herci nikdy nechápali všechny popkulturní odkazy a narážky, které jim tvůrci a scenáristi napsali.

 

 

Doufám, že se vám zajímavosti líbily 🙂

ZdrojNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>