Můj blog

Můj blog

Móda, krása a můj životní styl

Den co den

Ahojky, dneska bych vám ráda ukázala jednu novinku.

Překvapila jsem sama sebe, protože nikdy nečtu knížky, které čtou všichni.

Vadí mi, jak se kolem nich dělá strašná povyk…

Ale u téhle té jsem byla mile překvapená 🙂

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ Námět na příběh je velmi originální, moc se mi líbil.

Obsah knížky:

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.

 

Moje recenze

Nikdy si nekupuju knížky, které všichni čtou. U téhle té jsem udělala vyjímku a byla jsem mile překvapená.

Začetla jsem se docela rychle, hlavní postava se jménem A se mi zalíbila. Hned na prvních stránkách nás autor přivede do děje a řekne nám, co se s ním děje.

Nejvíce jsem se těšila na pasáž, která je řečená už v anotaci knížky – když se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Vyprávění o ní se mi moc líbilo. Strašně mě zajímalo, jak to s nimi dopadne.

A ten konec? Podle mých představ sice není, ale autor to asi líp udělat nemohl 🙂

Knížku jsem měla přečtenou během týdne.

V knihkupectví jsem musela vypadat fakt vtipně, protože jsem tuhle knížku z regálu asi třikrát vzala a zase vrátila, protože jsem se neuměla rozhodnout, jestli si ji mám koupit. Nakonec jsem se rozhodla si ji koupit a rozhodně toho nelituji.

Jediné mínus vidím v překladu – nejdřív hlavní postava (se jménem A) říkala, že není ani kluk a ani holka.  Přitom potom píše z pohledu kluka, i když je v těle jak kluka, tak i holky. Chápu, že překlad do češtiny není zrovna jednoduchý, ale aspoň to mohli nějak předělat/přepsat.

 

Cena

237,- Kč

 

Autor

David Levithan

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE

 

Citáty, úryvky a pasáže z knížky

Písničky zmíněné v knížce – In the Navy

Knížky zmíněné v knížce – Zlodějka knih; Zničte všechna auta; První den na Zemi

 • Ale na téhle holce je něco – ta města na jejích botách, ten záblesk kuráže, ta zbytečná lítost – co mě láká zjistit, jako slovo to bude, až na sebe ten čekající zvuk konečně vezme nějakou určitou podobu.
 • A ,,Nejsem ten, kdo si myslíš, že jsem.“
 • Co je tak zvláštního na chvíli, kdy se zamilujete? Jak může jeden jediný okamžik obsahovat něco tak obrovského? Najednou chápu, proč lidé věří na déjà vu nebo na vzpomínky ze svých minulých životů.
 • Lidé ve skutečnosti obvykle nebývají tak přitažliví jako v očích těch, kteří se do nich zamilovali.
 • Vím, že ji získávám právě tím, že se v ní ztrácím.
 • Všichni chtějí být součástí něčeho, co je přesahuje, a všichni chtějí mít pocit, že zrovna oni a lidé kolem nich věří v to, jak to doopravdy je.
 • Tom ,,Knihovny jsou pro holky.“
 • Taková je láska. Nutí vás přetvořit celý svět. Nutí vás vybírat si postavy, přestavovat kulisy, přepisovat scénáře. Osoba, kterou milujete, sedí přímo proti vám, a vy chcete udělat všechno, co je ve vašich silách, aby to bylo možné, aby to bylo nekonečně možné. A když jste na chvíli sami, když sedíte v prázdné místnosti jenom vy dva, můžete předstírat, že takhle to je a takhle to už navěky bude.
 • George Bernard Shawa ,,Tanec je vertikální vyjádření horizontálního přání“
 • Kluk, ve kterém se ocitl A ,,Já jsem mrož. Nejsem nikdo – a kdo jsi ty? Ať všichni spáči probudí celý národ.“
 • Oni se na něj spoléhají a on se může spolehnout na ně – jednoduchá rovnováha, na které se zakládá většina životů.
 • Minulost a budoucnost jsou vždycky komplikované. Zato přítomnost je prostá. S tahle její prostota nám umožňuje vychutnat si, že jsme prostě spolu.
 • Je to moje první láska. Většina lidí ví, že jejich první láska nebude jejich jediná, ale ona je pro mě obojí. Tohle je jediná příležitost, kterou sám sobě dávám. Tohle už se nikdy nebude opakovat.

 

A vypadá takhle ↓

 

 

Doufám, že se vám knížka líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat