Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Ledová jako sníh

Ahojky, dneska bych vám chtěla ukázat knížku, která je fakt boží.

Bohužel o ní moc lidí neví, proto se vám ji pokusím přiblížit.

Příběh Snow vás zasype nejen sněhovými vločkami, ale taky touhou po pokračování.

Potkáte se se Sněhotvory, Zloději a Zlodějkami, a hlavně budete doufat v to nejlepší.

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ Řadí se mezi nejlepší, které jsem kdy četla. Snow i Algid jsem si zamilovala.

Obsah knížky:

Sedmnáctiletá Snow žije v přísně hlídané klinice pro duševně choré. Hluboko uvnitř ví, že tam nepatří, ale na život mimo zdi nemocnice si skoro nevzpomíná. Jediné, co má, jsou divné sny. Vlastně ne, ještě má Balea – nejlepšího kamaráda, první lásku, člověka, kterého dokázala zničit jediným polibkem.

Když Bale zmizí, Snow nezbývá nic jiného, než se vydat po jeho stopách. S pomocí podivného ošetřovatele, který ji pustí ven, se ocitne v Algidu. V mrazivé zemi, která je s její minulostí spojena víc, než si myslela. Algid je nevyzpytatelný, nebezpečný, plný čarodějnic, zlodějů a osudových setkání. Vládne mu krutý a mocný král. Když Snow zjistí, že jí v žilách koluje jeho krev, je postavena před volbu. Stane se hrdinkou nebo hříšnicí? Královnou nebo chudinkou? Vybere si mrazivou bezcitnost nebo pravou lásku?

Úžasný příběh na motivy pohádky Sněhová královna od bestsellerové autorky Danielle Paigeové.

 

Moje recenze

Na tuto knížku jsem narazila náhodou. Jen tak jsem si prohlížela tituly, které by mě mohly zaujmout buď svou anotací a nebo obálkou. Zaujala mě obojím – na první pohled jsem se do přebalu zamilovala, protože je na ní holčina, která má pleť i oči světle modré a okolo ní jsou vločky. Po dočtení můžu říct, že snad lepší obálku nemohli vytvořit. Anotace mi taky přišla hrozně zajímavá, potřebovala jsem vědět, jak to dopadne.

Ze začátku prožíváme dlouhé dny plné nudy ve Whittakerově psychiatrickém ústavu na oddělení D, kde je Snow jako normální pacientka. Má dobré vztahy s ošetřujícími lékaři a sestrami (podle Snow bílými plášti), a tak to tam má hned příjemnější. Na zahnání dlouhých chvílí si kreslí, v čemž se opravdu zlepšuje. V jedné věci je mi Snow hodně podobná – dává jména neživým věcem. Hrozně se mi líbilo, jak pojmenovala pilulky na různé nálady jako dřímal, šmudla, štístko, kejchal, rejpal a další dva, od kterých jsem se jméno nedozvěděla (celkem jich je 7).

Sice jí dělá jedna holčina jménem Straka problémy, ale i tak se snaží zažít nějakou zábavu a vzrušení. Když pozná Balea, život se jí tak ,,trochu“ převrátí vzhůru nohama. Projde přes Strom, který je bránou do světa, kde je princezna, která má nelehký úkol. Víc vám říct nemůžu, protože bych toho vyzradila až příliš. I když… možná bych touhle básničkou nic nezkazila:

 

Sice není mým zvykem dávat do recenze obrázky, ale udělám výjimku. Narazila jsem na úžasnou fotku hradu, který je vytvořený ze sněhu. Takhle nějak si představuju hrad v Algidu ↓ Ten sice není ze sněhu, ale klidně by mohl být, že? 🙂

 

A co jako má být ten konec? Pro někoho je uzavřený, ale já jsem měla spoooustu otázek, které nebyly zodpovězeny. Tak např. co se stalo s vévodkyní? Když jsem zjistila, jaká ale hlavně kdo je, tak jsem si ji opravdu zamilovala, ale autorka se jí zbavila tak rychle, že jsem se nestačila divit. V jednu chvíli tu je a o pár stránek dál je fuč. Kvůli tomuhle a taky kvůli Snow a Algidu doufám, že bude pokračování.

Na závěr bych chtěla jen říct, že tuhle knížku budu doporučovat všude, kde to jenom půjde. Skoro nikdy to nedělám, ale hned teď půjdu napsat Fragmentu, jestli se chystají přeložit pokračování, protože jsou hned dvě. Budu doufat že jo, protože tahle knížka je fakt boží 🙂 Pak vám sem napíšu, co mi na to odpovědí.

 

Cena

239,- Kč

 

Autorka

Danielle Paigeová

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE

 

Citáty a pasáže z knížky

  • Seriál zmíněný snad stokrát – Téměř na konci
  • Ze sněhového valu se vynořil vlk, který měl nohy i svaly z upěchovaného sněhu. Vycenil na nás zuby z ostrých, špičatých rampouchů.
  • Kdyby byla kapalina osobou, vypadala by jako tahle žena. Byla celá z vody, stejně jako ti vlci byli ze sněhových vloček. Její kůže ronila kapky vody a její vlasy sestávaly z potůčků a říček. Je to říční čarodějka Nepenthe.
  • SNĚHOTVOROVÉ? Jsou kromě vlků ještě nějací další? Sněhoví lvi, tygři, medvědi… dokonce hmyz. Sněhové včely mohou člověka ubodat k smrti během několika minut.
  • Jagger ,,Jedno staré zlodějské přísloví říká: Vydechujeme svoje lži, zalykáme se naší pravdou.
  • Její copy, vpletené do dalších copů, tvořily vlasovou korunu, kterou zdobil diamanty vykládaný diadém. Na sobě měla brokátové šaty složitého střihu. Leskly se bledě růžovou barvou. Nejzajímavější na šatech však byla jejich ramínka. Byly to girlandy květin, které se plazily dolů k živůtku. I sukni šatů pokrývaly okvětní plátky živých květin.

 

Báseň, kterou jsem si zamilovala ♥ Objevila se zhruba v první čtvrtině knížky.

 

 

Doufám, že si knížku přečtete 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>