Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Přátelé – Znovu spolu

Ahojky, dneska jsem tu s recenzí a bližšími informacemi o Přátelích.

Jedná se o dokument, který způsobil hrozně velký poprask.

Dostál očekávání? Nebo je to jen vzkříšení slávy? Co provázelo zveřejnění filmu?

Máte tady i odkaz, kde se na něj můžete podívat zdarma 🙂

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení filmu (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ Je to dokonalé znovu setkání se starými známými.

Obsah filmu:

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. 

 

Moje recenze

Je půl třetí ráno a já jsem právě dokoukala se slzami v očích Přátelé – Zase spolu. Byla to fakt jízda.

Že nevíte, o co jde? Tady máte trailer, který se podle mě vážně povedl a který vás určitě naláká ↓

 

 

Nejdřív jsem se bála, o čem budou natáčet, ale hned po prvních pár minutách jsem si to zamilovala. Jakmile se objevili všichni herci a byli spolu na jedné scéně, se mi vrátil ten skvělý pocit, když jsem se na ně v roce 2020 poprvé dívala. Bylo to na popud sestřenice, která o nich hrozně hezky básnila. Věděla jsem jen opravdu okrajově, o co jde. Teď zpětně jí moc děkuju, tenhle seriál mi přinesl do života zase něco nového a zároveň hezkého.

Herci se na natáčení těšili, až se zase všichni zase setkají v jedné místnosti. Bylo z nich cítit, že se mají rádi i mimo plac. Bála jsem se, že to bude jiné, ale hned z prvních pár minut jsem poznala, že mezi nimi pořád funguje chemie a že to bude vtipné.

Musím ocenit, že do toho dokumentu dali snad všechno – slavné herce, kostýmy z natáčení a taky nepovedené scény, u kterých jsem se smála nahlas. Nejvíc se mi líbila ta, jak nejdřív Chandler zničehonic tancuje a natáčení se kvůli němu přeruší. Potom už danou scénu říká bez tance a publikum se začne zničehonic smát. Chandler to nechápe a pak se otočí, kde tancuje Monica a Joey. Vybuchne smíchy s nimi. Celkově tam panovala taková přátelská atmosféra ♥

Scény z natáčení se mi hrozně líbily, bylo to skvělé zpestření. Tahle se níže řadí mezi moje top.

 

 

HBO, jakmile zveřejnili tenhle dokument, tak některým aplikace spadla. Na Twitteru se mezitím rozjela diskuze. Někteří si z toho dělali srandu, jiní si stěžovali, že si tuhle platformu zaplatili jen kvůli tomuhle filmu.

Dozvěděla jsem se jednu věc, která mě překvapila. Herec Joeyho, Matt LeBlanc, měl na natáčení levou ruku v ortéze kvůli skákání na posteli. Ve skutečnosti se herec zranil během natáčení improvizované epizody při skoku na křeslo. Museli dokonce zavolat i záchranku, až tak vážně to bylo. Tady musím ocenit tvůrce, že to takhle hezky zakomponovali do příběhu. Stejně to udělali, když byla herečka Phoebe, Lisa Kudrow, těhotná. V seriálu byla v jiném stavu také.

 

 

Když se na scéně objevovala nová známá osobnost, člověk si vybavoval scény, ve kterých byla. Občas se daný herec změnil tak moc, že si ho prostě nespojil… Ocenila jsem výstřižky ze seriálu, hodně to pomohlo si vzpomenout. Nepoznala jsem herce Jamese Tylera, který hrál Guntera kvůli vlasům, v seriálu je měl totiž světlé.

 

 

Musím určitě vyzdvihnout kameru a střih. Nestačila jsem zírat, jak mezi sebou jednotlivé záběry hezky plynuly a doplňovaly se.

Jsem ráda a zároveň nerada, že nebude už žádné pokračování. Herečka Phoebe to řekla moc hezky: „Každý příběh se uzavřel, proto by pokračování muselo tyhle šťastné konce zničit a přetvořit je.“

 

 

Po dokoukání se slzami v očích jsem dostala znovu chuť pustit si 10 sérií znovu a prožít ty jejich vztahy s tím, že znám konec. Všímala bych si více detailů, které mi při prvním dívání unikly.

Když to shrnu, líbilo se mi to od první minuty do úplně té poslední. Určitě si ho pustím znovu a vrátím se do jejich světa.

 

 

Den poté jsem našla rozhovor s dabéry, který jsem si hned následně pustila. Člověk se dozvěděl spoustu zákulisních informací, které mě samotnou překvapily. Improvizovaná scénka se mi moc líbila, ty hlasy hezky seděly hercům.

 

 

Fotky

 

Film ke zhlédnutí

Ke zhlédnutí ►ZDE

Ke stažení ►ZDE

 

Ke zhlédnutí dokument s dabéry Přátel ►ZDE

 

 

Doufám, že se vám film bude líbit 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>