Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Pýcha a předsudek

Ahojky, dneska jsem si pro vás připravila zase recenzi.

Tuhle knížku jsem si vybrala k maturitě jako povinnou četbu.

Musím uznat, že Jane Austenová je opravdu dobrá spisovatelka 🙂

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ Na to, že to je opravdu starý román, tak je stále skvělý.

Obsah knížky:

Klasický román z prostředí zámožných středních vrstev na anglickém venkově na konci 18. a počátku 19. století.

Autorka líčí klidný a ničím nerušený život, všední radosti, zábavy a starosti. Rodinný klid bývá narušen zejména tehdy, když jsou v rodině dcery a na obzoru se objeví možný ženich. Vdavky jsou pro ženu v této době jedinou možností zaopatření a proto je nutné důmyslné splétání sítí kolem kandidáta ženitby. Autorka dává svému románu ironický podtext. Všechny postavy románu – stoický pan Bennet, jeho energická manželka a pět dcer vstoupily již dávno do podvědomí čtenářské veřejnosti…

Moje recenze

Tohle dílo mělo tu čest, že bylo první od Jane Austenové. Když jsem zahlédla Austenovou v seznamu četby k maturitě, tak jsem zajásala. Hned bylo jasné, že si ji prostě musím přečíst.

Úplně poprvé jsem o této autorce slyšela od Rory z Gilmorových děvčat, vychvalovala celou autorčinou tvorbu. Jejímu klukovi Deanovi o ní vyprávěla jako o bohyni a divila se, že našla někoho, kdo od ní ještě nic nečetl.

Nejdříve mi trvalo, než jsem si získala cestu k Elizabeth, to mi zabralo chvilku déle, než si moje srdce získal pan Darcy. Potom to byla láska až za hrob jak od Elizabeth, tak i ode mě 🙂 Pokud o něm nebyla v knížce jen chvilku zmínka, měla jsem hrozné nutkání přeskakovat stránky, což běžně nedělám. Utrpením pro mě bylo odložit ji jen na chvíli.
Už od hodně lidí jsem slyšela, že Darcyho vyznání lásky k hl. hrdince této knížky je prý nejhezčí ze všech. Zní takhle ↓

 

Podle této knížky je i natočený film, který jsem viděla snad nesčetněkrát. Mám ho strašně ráda, proto vám ho můžu vřele doporučit. Napsala jsem o něm i článek, který je ►ZDE◄.

Od Austenové je tohle moje první dílo, které jsem měla jasné, že si ho k maturitě dám. Určitě si vyberu ještě jednu knížku od ní, možná padne moje volba na Emmu, která mi už podle anotace přijde zajímavá.

Knížku můžu doporučit všem romantických duším ♥ Já se při čtení usmívala snad celou dobu. Hrozně se mi líbila atmosféra, kterou na mě knížka dýchla. Byla taková uklidňující a rodinná.

 

Hrozně by se mi líbilo, kdybych tenhle obrázek mohla vyrazit voskem na dopis.

Na obrázku je pan Darcy spolu s Elizabeth.

 

Cena

284,- Kč

 

Autorka

Jane Austenová

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE

A vypadá takhle ↓

 

 

Doufám, že se vám knížka líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>