Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Všechno, úplně všechno

Ahojky, dneska bych vám chtěla ukázat jednu vyjímečnou knížku.

Nemohla jsem ji vůbec nikde sehnat, mám ji doma díky jedné paní, která mi ji prodala.

Podle této knížky je natočený i film 🙂

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ Tahle knížka má opravdu potenciál, je napsaná výborně.

Obsah knížky:

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace.

Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Carla.

Ale pak se jednoho dne u vedlejšího domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly.

Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa.

Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného).

Moje recenze

Na začátku knížky vás autorka seznámi s Madeline a její nemocí, tenhle pomalý rozjezd se mi líbil, protože kdyby autorka představila všechny postavy na první stránce, tak by mě to odradilo.

Příběh je promyšlený do posledního detailu, v knížce jsou krásné ilustrace, které se mi moc líbily.

Nejvíc mě však překvapil konec, ten jsem tedy vážně nečekala.

Za mě je to fakt výborná knížka, vřele vám ji doporučuju.

 

Cena

199,- Kč

 

Autorka

Nicola Yoon

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE◄ (je to odkaz ke koupi e-knihy, jak už jsem vám nahoře psala, tak jsem ji nemohla nikde sehnat v papírovém vydání…)

A vypadá takhle ↓

 

 

Doufám, že se vám knížka líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>