Můj blog

Můj blog

Móda, krása a můj životní styl

Zůstaň se mnou

Ahojky, dneska bych vám ráda ukázala knížku, která na mě už dlouho koukala z knihovny.

Téma mi bylo blízké –  hudba.

Mia sice hraje na cello, ale to já doma nemám, tak proto ta flétna 🙂

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ Není to plný počet hvězd, protože to bylo trošku depresivní, ale i tak se mi to moc líbilo.

Obsah knížky:

Talentovaná violoncellistka Mia si vždy myslela, že nejtěžším rozhodnutím jejího života bude volba, zda jít za hlasem svého srdce, jenž jí radí zůstat s Adamem, nebo se naplno věnovat druhé osudové lásce – hudbě –, protože to by znamenalo soustředit veškerou energii na studium na prestižní umělecké škole. Jednoho únorového rána se však všechno změní. Když se Mia po děsivé autonehodě probere, nic necítí. Vidí své mrtvé rodiče, těžce zraněného bratra – a nakonec samu sebe. Zatímco její tělo je v kómatu, ona sama může vidět a slyšet vše, co kolem děje. A najednou se musí rozhodovat, zda na tomto světě vlastně chce ještě zůstat, anebo zda o svůj život, který beztak visí na vlásku, bojovat přestane.

 

Moje recenze

Knížku jsem ulovila ve slevě v NeoLuxoru (článek NeoLuxor – spousta knih) bylo to před rokem a já jsem si řekla, že už přečtení odkládám už dlouho.

Ze začátku jsem se zase začetla rychle, autorka píše čtivě. Na knížce se mi líbilo to, že se střídal pohled, kdy bylo v všechno v pořádku a potom pohled z nemocnice, to se povedlo. Popis nehody, co se rodině stal, byl podle mě hodně krutý. Živě jsem si představovala, jak to asi probíhalo.

Cítila jsem se stejně bezmocně jako Mia, když se chtěla ,,vrátit“ do svého těla, ale nemohla.

Kniha byla dojemná, křehká a podle mě i reálná.

A co ten závěr knížky? Když jsem dočetla poslední slovo, tak jsem si říkala ,,okamžitě potřebuju druhý díl!“ a v tu chvíli jsem si myslela, že se seberu a hned pojedu do města 😀

Můžu vám ji jen a jen doporučit 🙂 je to taková oddychovka, která neurazí.

 

Cena

218,- Kč

 

Autorka

Gayle Forman

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE

 

Citáty, úryvky a pasáže z knížky

Písničky zmíněné v knížce – Something in the Way; Gilfriend in a Coma; Sonáta pro violoncello č. 3; Easer; Wind Veneath My Wings; Amazing Grace; Three Little Birds; P. S. You Rock My World: Requem; Fire and Rain; Yo-Yo Ma; Falling Slowly

Knížky zmíněné v knížce – Velký Gatsby; Šarlotina pavučinka

Filmy zmíněné v knížce – Duch; Život je krásný; Uprchlík; Pán much

  • A poté, co jsme se vyvlékly z návštěvy ředitelny, belhaly jsme se domů. Kim mi řekla, že jediným důvodem, proč se dobrovolně ujala funkce kapitánky, byl fakt, že když takovou věc člověk provede na začátku roku, trenér si to zapamatuje a dá pak dotyčnému v budoucnu pokoj (šikovný trik, který jsem od ní převzala).
  • Kim se tomu pokaždé smála. ,,Lidé věří tomu, čemu chtějí věřit,“ říkala.
  • Vzpomněla jsem si, co mi mamka jednou řekla, když jsem si připadala nejistá. ,,Vžij se do toho, až se to stane pravdou.“
  • Hned od začátku jsem ale cítila, že hrát můj žánr je něco jiného. Moje hudba byla samotářská. Taťka si dokázal sám pro sebe několik hodin bubnovat nebo psát u kuchyňského stolu písně a vybrnkávat tóny na otlučenou akustickou kytaru, ale vždycky říkával, že písně ve skutečnosti vznikají, až když je hrajete lidem. To je na nich tak zajímavé.
  • ,,Podle Kim to znamená, že ti to myslí,“ řekla jsem. ,,Kim tvrdí, že lidé se dělí na dvě skupiny, na ty, kteří si představují vlastní pohřeb, a ty, kteří o něm nepřemýšlejí. Inteligentní a umělecky založení lidé přirozeně patří do první skupiny.“
  • ,,Ty tvoje šílené ruce!“ Vždycky se diví, že mám třeba i za nejparnějších dnů uprostřed léta tak studené ruce. Říkám mu, že je to špatným krevním oběhem, ale to on nepřipouští, protože nohy mám obvykle teplé. Podle něj jsou moje ruce umělé, čímž se vysvětluje, proč tak dobře hraju na cello.
  • Při konkurzu se s mým hraním cosi přihodilo; překonala jsem nějakou neviditelnou zábranu a konečně dokázala hrát skladby tak, jak jsem je slyšela v hlavě, a výsledkem bylo cosi mimořádného: duševní stránka mých schopností splynula s fyzickou, technická s emocionální.
  • Žádný vztah není jednoduchý. Je to jako s hudbou, někdy to ladí a jindy ne. O tom ti přece nemusím vykládat.

 

A vypadá takhle ↓

 

 

Doufám, že se vám knížka líbí 🙂Komentujte

avatar
200
  Subscribe  
Upozornit na