Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Humbook 2020 – program, deka, eshop

Ahojky, vítám vás u dnešního článku.

Dneska je můj nejšťastnější den v roce, a to hned ze dvou důvodů 🙂

Řeknu vám vtipnou příhodu, co se stala v živém chatu.

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Jak už všichni víte, tak vláda zakázala kulturní akce. Bohužel se toto nařízení týkalo i HumbookFestu. Jeho tvůrci nám slíbili, že se bude konat jakýmkoli způsobem – buď bude klasicky v Praze a nebo bude online. Letos to byla ta druhá možnost, což se mi hrozně líbilo. Aspoň jsem takhle viděla všechny panely, které mě zajímaly a nemusela jsem cestovat autem.

Tento rok Humbook vyšel na 10. 10., což je můj nejšťastnější den v roce, protože miluju číslo 10 a zároveň se konala super akce ♥

Stejně jako každý rok, tak i letos byla možnost pořídit si VIP tašku buď jen samotnou, a nebo i s dárky. Najdete v ní např. typografický obraz na zeď, knižní svíčku a taky různé slevové kódy.

 

VIP taška mi přišla do pár dní od objednávky. Byla v něm taška, reading copy, svíčka s vůní citronu, poukaz na slevu a nakonec obraz na stěnu. Asi nejvíc se mi líbí ta taška a svíčka. Knížku Deset tisíc dveří jsem si dala do svojí sbírky reading copies.

 

Video s celým záznamem

 

Online stánek

Pokud byste si chtěli ještě koupit buďto knížku s podpisem autora, a nebo třeba knižní svíčku, tak se mrkněte na online stánek. Je tady – www.albatrosmedia.cz

Po vložení kódu „CHCISLEVU” dostanete 25 % slevu a dopravu zdarma. A to se vyplatí, no ne? 🙂

Já jsem si stihla objednat tyto věci:

  • VIP tašku (500,- Kč) – přece mi nemůže chybět do mé sbírky plátěných tašek od Humbooku
  • Dneska jsem vyšla z domu! (187,- Kč) – komiks, který mě hrozně zaujal svojí anotací a taky ukázkou
  • Funko Pop Fleur Delacour (314,- Kč) – jen na Humbooku si kupuju nové Funko Pop, proto jsem si koupila i letos jedno
  • S láskou tvůj Santa (172,- Kč) – další knížka do mé poličky s vánoční tematikou

Protože jsem si VIP tašku objednala už den předem, tak jsem neměla s eshopem žádný problém. Jakmile ale začal HumbookFest, tak si všichni chtěli něco koupit. Samozřejmě stránka ten nápor lidí nezvládla a trvalo opravdu dlouho, než se načetla. Nakonec spadla, tak se ji snažili opravit, což se jim zanedlouho povedlo 🙂 Myslím, že to je vůbec poprvé, co spadla úplně.

 

Jak jsem výše psala o objednávce, tak jsme dostali kupon na slevu. Ten jsem samozřejmě musela hned využít. Jako první mě zaujala knížka Fantastická zvířata, byla totiž ve slevě. Tu jsem tam přece nemohla nechat, ne? 🙂 Mám takovou tradici, že si každý Humbook kupuju vždycky jednu Funko Pop. První rok jsem si koupila Harryho, druhý rok Rona a teď padla moje volba na Fleur ♥

 

Nejdiskutovanější věc v živém chatu

Během živého přenosu byla možnost psát do chatu různé otázky, na které autoři a blogeři následně odpovídali.

Když se na podiu objevil Pavel Bareš, tak měl na sobě deku. Rozjela se taková diskuze, do které se zapojilo neuvěřitelné množství lidí, což mě fakt překvapilo. Jedna holčina měla takovou teorii, co se pod onou dekou skrývá ↓ Jak je vidět, Olu to dost pobavilo 😀

 

 

Program

Hrozně mě zaujal hned první panel o vzniku knížky. Nakoplo mě to, abych v psaní té své pokračovala a nevzdala to. Musím říct, že po vychvalování práce v nakladatelství v něm chci pracovat snad ještě víc ♥ Líbila se mi historka, jak se k takové práci dostala jedna holčina. No řekněte, kdo by nechtěl pracovat na místě, kde vznikají ty nejlepší příběhy?

Taky musím vyzdvihnout sedmý panel, a to o dokumentu V síti. Zatím jsem ho neviděla, ale po rozhovoru manželů, kteří tento projekt vytvořili, se na něj co nejdřív podívám.

Hrozně se mi líbila část s Olou, kde odpovídala na otázky v kůži Travise, což je hlavní hrdina její knížky. Všichni autoři se této části zhostili dobře, jejich odpovědi mě opravdu bavily. Ptali se jich např. na to, co by udělal hlavní hrdina během zombie apokalypsy a taky na největšího knižního padoucha.

 

 

Celkové hodnocení akce

Na Humbook jsem se těšila od skončení toho minulého. Musím říct, že jsem byla nejdříve skeptická, jestli bude online varianta dobrá a jestli se povede. Moje obavy zmizely hned, co jsem uviděla prvních pár minut přenosu.

+ program na sebe hezky navazoval, nikde nebyly hluché pauzy

+ na jednotlivých besedách bylo vidět, že byly předem velmi pečlivě připravené

+ stánek se přesunul na stránky Albatrosu, takže jsem se nemusela mačkat s milionem lidí a v klidu si vybrat (pokud tedy nebyla zrovna spadlá stránka :-D)

neviděli jsme se osobně, což mě fakt mrzelo

 

Jak se líbil letošní HumbookFest vám? Byli jste i na dřívějších ročnících? Stihli jste si koupit všechno, co jste chtěli?

 

 

Doufám, že se vám letošní Humbook líbil 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>