Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Kluk odvedle

Ahojky, dneska bych vám ráda představila jednu feel good romantiku.

Je od mojí oblíbené autorky, od které jsem četla skoro všechny její knihy, které přeložili.

Hlavní hrdinka hraje fotbal a pouští se do věcí mimo její komfortní zónu.

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ Knížka se nevyrovnala P.S. Líbíš se mi, ale i tak jsem si ji užila.

Obsah knížky:

Šestnáctiletá Charlotte Charlie Reynoldsová si vždycky myslela, že jí skutečnost, že ji vychovával jen táta a tři starší bratři, přináší samé výhody. Dovede totiž předběhnout, porazit a přechytračit každého kluka, kterého zná – včetně svého čtvrtého bratra, souseda Bradena. Ale jak přijde na ,,holčičí chování“, Charlie vůbec neví, co si počít. Když začne pracovat v módním butiku, aby si vydělala na splacení pokuty za rychlost, ocitne se v neprobádaném světě make-upu, krajkových sukní a blýskavých flitrů. A je to o to divnější, že tráví čas ve společnosti kluka, který ji nikdy neviděl nakopávat zadky při sportu.

Aby se vyrovnala se stresem, který ji způsobuje nutnost předstírat, že se v téhle nové džungli vyzná, utíká na zadní dvorek. Pozdě v noci si o svých problémech povídá s Bradenem přes plot, který je odděluje. Ale jejich noční rozhovory nemohou vyřešit Charliin největší problém: začíná se do Bradena zakoukávat. A to jakože dost. Ví, jak si jít pro vítězství, ale pokud ho kvůli tomuhle tajemství ztratí úplně, sázky jsou najednou příliš vysoké.

 

Moje recenze

Kasie West je u mě sázka na jistotu. Když byla předprodej nové knížky, tak jsem neváhala ani minutu. Po přečtení ukázky prvních pár stránek se mi zalíbila.

Knížka začíná hrozně zajímavě. Hlavní hrdinka Charlie jede v autě rychleji než je povolená rychlost. Zanedlouho uvidí ve zpětném zrcátku policejní auto. Zastaví na odpočívadle, kde k ní jde policajt. Už ji zná, protože to není její první jízda nad povolenou rychlost. Řekne mu, že ho její táta pozdravuje. On se pouze pousměje a řekne, že ji to už nezachrání.

Žije v domě se svým tátou a se 4 bratry, kteří ji chrání vlastně skoro před vším. Její maminka umřela při autonehodě. I když je to holka, tak nad svými bratry dokáže vyhrát v americkým fotbalu. Musím ocenit, že se Charlie pouští do věcí mimo její komfortní zónu. Hodně věcí mě u ní překvapilo, do čeho se pustila.

Autorka píše knížky, kde se dříve či později objeví láska. Ani Kluk odvedle není výjimkou. Budete se spolu s Charlie scházet se sousedem Brandenem u plotu, kde si budete povídat pod hvězdným nebem o životě a o všem. Tahle část se mi hrozně líbila. Pokaždé jsem se těšila, až se zase sejdou a proberou to, co je tíží na srdci.

Jediné, co se mi fakt nelíbilo, tak bylo jméno Charlie. Zní mi to jako jméno pro kluka, i když ho znám z jednoho seriálu, kde ho má holka. (Kdyby to někoho zajímalo, tak to byl seriál Hodně štěstí Charlie.)

Knížka se mi líbila. Sice nedosáhla takových kvalit jako P. S. Líbíš se mi, ale i tak jsem si ji užila. Obálka se mi líbí mnohem víc než originální, ta naše pasuje mnohem víc k příběhu.

 

Cena

284,- Kč

 

Autorka

Kasie West

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE

 

Citáty a pasáže z knížky

  • „Jo, všechno v pohodě.” To, jak se mi táta před čtyřmi lety pokoušel vysvětlovat měsíčky, byla nezapomenutelná zkušenost. Znělo to jako naučná literatura. Prolétl biologické záležitosti, pak mi koupil nějaké vložky a nechal to na mně. Musela jsem si přečíst návod.
  • Donutila jsem se do úsměvu. „Přestaň mi číst myšlenky. Je to strašidelné.”

„Jenomže ty jsi jako knížka. Říkala jsem ti, že o tobě vím víc než ty o mně.”

  • „Ne! Zničíte mi make-up.”

Jerom se zachechtal, když mě chytal za nohy. „Řekla tohle už někdy v životě?” Zvedli mě a nesli k bazénu.

 

 

Doufám, že se vám knížka líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>