Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Koláčky a spiklenci

 Ahojky, dneska bych vám chtěla zrecenzovat pokračování knížky Muffin a čaj.

Hned ten den, co se měla objevit v knihkupectví, tak jsem si pro ni šla.

Jela jsem tramvají v teplákách, protože se mi nechtělo jít domů převléct 😀 ano, až tak jsem se těšila.

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ Opravdu boží pokračování, které překonalo i první díl!

Obsah knížky:

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…

 

Moje recenze

No tak tohle byla fakt jízda! Už se mi po Danielovi a Kitovi začalo stýskat, bylo hezké se s nimi zase znovu setkat.

V tomto díle se zabýváme historií Daniela, která nám z předchozího dílu byla jen zčásti sdělená. Bylo okolo ní opravdu mnoho otázníků, které tento díl hezky zodpověděl a za to jsem ráda. Nesnášela jsem jeho tátu, počkat, to je málo. Tahle ta odporná osoba mi opravdu lezla krkem. Měla jsem chuť ho z knížky vytrhnout a pořádně ho profackovat! 😀 Takhle intenzivní pocity jsem opravdu dlouho neměla.

Stejně jako v minulém díle, tak i v tomhle jsem měla zase blíž k Danielovi a to mnoha důvodů. Líbilo se mi, že měl v posteli Dobbyho a taky měl vyšperkovaný pokoj do stylu Harryho Pottera. Kdybych tu měla vypisovat všechny věci, tak bychom tu byli dlouho.

Z části jsem se našla i v Cristianovi, a to v těchto větách:

Kit brzy zjistil, že mu všední dny vyhovují vlastně víc než víkendy. O náplni většiny dne za něj rozhodl pevně daný rozvrh, žádné zbytečné prostoje, žádné přehnané množství času na přemýšlení o hloupostech.

 

Obvykle je druhý díl vycpávkový, ale tady to bylo přesně naopak. Byla jsem opravdu nadšená, že ho vydají. Byla jsem v den, kdy ho měli naskladnit, na výletě s rodiči. Šli jsme na rozhlednu a já byla v teplácích. Nechtěla jsem jít domů, tam se převléct a až pak jet do města si ho koupit. Jela jsem hned, protože jsem se nemohla dočkat.

Když jsem byla na besedě s T. Addairem, tak tam padla jedna otázka, která mě osobně taky zajímala – ,,Chystáte pokračování Koláčků a spiklenců?“ Viděla jsem, jak všichni hned zbystřili, protože je zajímala odpověď. Navíc se Theo tak hezky usmál, že to mám stále v živé paměti 🙂 Odpověděl, že se ničemu nebrání, že ani tuhle knížku nejdřív napsat nechtěl, ale nakonec vznikla a je za to rád. Proto nebude nic slibovat a ještě uvidí, co bude v budoucnu.

Když bych to měla shrnout, tak mi tenhle díl přišel dokonce ještě lepší než ten předchozí – a to jsem si myslela, že autor nastavil laťku vysoko, zřejmě ne 😀 Po celou dobu jsem klukům držela palce, protože to neměli lehké. Všechno jsem s nimi prožívala, nezasloužil si to ani jeden z nich.

Knížku bych doporučila všem, co samozřejmě četli i první díl a taky kdo mají rádi LGBT literaturu.

 

Cena

237,- Kč

 

Autor

Theo Addair

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE

 

Citáty a pasáže z knížky

  • Kit ,,Co se tu stalo? Kouzelnický souboj?

Daniel ,,Spíš nálet mozkomorů.“

  • Daniel v čekárně znuděně listoval časopisem a projížděl nadpisy článků. Zhubněte do plavek, Tři nejlepší letní dezerty – zajímavá kombinace, ušklíbl se v duchu. Šest rad, jak si udržet lásku. Tak schválně. Za prvé – nepoučujte. Ale Cristian se chtěl nechat poučovat, nebo ne? Aspoň pokud šlo o chemii. A matematiku. A… No nic, jdeme dál. Za druhé – nestříhejte si vlasy nakrátko. To jako vážně? Tohle holky řeší? Ačkoli když o tom tak uvažoval, taky by nechtěl, aby se Cristian dal ostříhat. Za třetí – láska prochází žaludkem… Otráveně zaklapl časopis. A cos čekal? posmívala se ta racionální část, která byla poslední dobou protivná jak činže. Článek se šestí radami pro nejisté a úzkostné puberťáky, jak si udržet kluka bez sexu?
  • Daniel ,,Svět nezměním.“
  • Kit se přitulil k druhému polštáři a rozhodl se, že z postele nevyleze. Už nikdy. Zůstane tady, celá škola ať se jde vycpat. Hned druhý týden zůstal v šoku, když začali učitelé na jednotlivých předmětech mluvit o maturitních otázkách. Vždyť on bude v létě maturovat! A co hůř, na konci listopadu musí podat přihlášku na vysokou! Připravit si portfolio! V únoru bude mít přijímačky! Co ho to napadlo? Ne, radši zůstane nadosmrti v posteli. Která možná ještě trošilinku voní jako Daniel.
  • Daniel to schválně vzal delší cestou, která znamenala i pěkný kus pěší procházkou. Už jen deset posledních dní. Největší starosti mu dělaly knížky, kterých neměl zrovna málo.
  • Kit si schoval obličej do dlaní a dlouze si povzdechl. Takže ne jedna potrhlá holka, ale celé spiknutí! Měl by se asi pořádně naštvat. Ale nějak na to neměl tu správnou náladu.
  • ,,Pivo, víno, cider, Cola. Tvrdej nevedem,“ odrecitovala Magda, ,,ale jestli ho přesto máte doma, nech ho radši spinkat. Jsem tady něco jako rodičovskej dozor, a nerada bych tady tvý mámě nechávala tu kytku jako omluvu za poblitej koberec.“

 

 

Doufám, že se vám knížka líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>