Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Láska a jiné úkoly

Ahojky, dneska bych vám ráda ukázala už v pořadí druhou knížku od Kasie West.

Konkrétně tuhle jsem četla během týdenního dojíždění do Prahy.

Je to druhá knížka od této autorky, kterou jsem přečetla.

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ Sice nepřekonala P. S. Líbíš se mi, ale i tak byla skvělá.

Obsah knížky:

Léto sedmnáctileté Abby Turnerové neprobíhá úplně podle jejích představ. Je už ne tak tajně zamilovaná do svého nejlepšího kamaráda Coopera. Nezvládá pomoct mámě s jejími psychickými problémy, a teď ji navíc odmítli vystavit její obrazy na jedné výstavě. A tak si napíše seznam deseti věcí, které musí stihnout za následující měsíc. Musí se naučit postavit svému strachu nebo se také zamilovat. Ví, že když splní všechny položky ze seznamu, stane se z ní ten správný umělec. Ale jak se jí krátí čas, zjišťuje, že uskutečnit některé věci je velice obtížné a že možná nezvládne změnit svou tvorbu, když nebude schopná změnit sebe sama

 

Moje recenze

Moje druhá knížka od Kasie West. Po přečtení P. S. Líbíš se mi jsem měla poměrně velká očekávání, která se naplnila pouze z poloviny. Chtěla jsem jí dát taky pět srdíček, ale dostane krásná čtyři, protože i na mě tam byl až moc dlouhý rozjezd.

Četla jsem ji ve stejné době, ve které se příběh odehrával – a to v létě. Měla jsem ji s sebou v tramvaji a i u bazénu, takže jsem s hl. hrdinou Abby soucítila, když si stěžovala na vedro.

Abby má za nejlepšího kamaráda Coopera, kterého jsem si oblíbila. Připadal mi hrozně sympatický a pokud bych měla tu možnost, taky bych s ním kamarádila. Jeho jméno mi hrozně někoho připomínalo, ale já si za boha nemohla vzpomenout koho… Po chvíli mi to došlo – takhle se přece jmenuje Sheldon Cooper z Teorie velkého třesku ♥  Na konci knihy jedli zákusky v Cheesecake Factory, že by měla Kasie West ráda tenhle seriál stejně jako já? 🙂

Vedlejší postavy zde byly opravdu skvěle charakterizované, vytvořila jsem si k nim vztah a taky jsem s nimi prožívala všechno.. Nejraději jsem měla dědečka Abby, jejich přestřelky jsem měla hrozně ráda, pokaždé jsem se u nich měla úsměv na rtech. Ze všech postav mi asi nejvíc sedl, jak humorem, tak i jako postava celkově.

Musím určitě ocenit, že jsou zde detailněji rozepsány rodinné vztahy a taky problémy, se kterými se potýkají. Děj nebyl předvídatelný, skoro nic jsem neodhadla.

Na Databázi knih se mi líbila jedna poznámka k této knížce, a to ,,Tato knížka měla srdce a vzbudila emoce.“, která je vážně skvělá.

Tuto knížku mohu doporučit všem, co nepohrdnou romantikou a taky rodinnými dramaty.

 

Cena

237,- Kč

 

Autorka

Kasie West

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE

 

Citáty a pasáže z knížky

  • ,,Možná vyzkoušela nějaký nový věci.“

,,Nikdy nezkoušíš nové věci. Jakmile najdeš to nejlepší, nestojíš o nic jiného.“

  • No, ať je to jak chce, čtení je dobrá věc. Myslím, že knížky ti můžou ukázat jinou perspektivu. Vím, že čteš, ale navrhla bych ti přečíst si něco jiného než než obvykle. Třeba nějakou klasiku.
  • Kakao dokáže vylepšit úplně všechno.
  • ,,Přečetl jsem na tom stromě nejmíň padesát knížek, přímo tam, kde teď sedíte.“

,,Fakt? Já jsem si asi na stromě nikdy nečetla. Ale připadá mi to jako to nejlepší místo na čtení.“

  • Kosti by měly být pevnější než jsou, vzhledem k tomu, že nás drží pohromadě.
  • ,,Láska je komplikovaná.“

,,To by mělo být na tričkách.“

  • Umění je subjektivní, proto je tak úžasné. Každý z nás může něco milovat nebo nesnášet podle svých vlastních měřítek.
  • Na názorech ostatních ohledně tvých obrazů nebude záležet, dokud ti nebude záležet na tom vlastním.
  • Láska je o tom, že ti na někom záleží, i když má svoje slabiny, ne? Ty mě přece máš ráda i přes můj sarkasmus a lenost.
  • Neopětovaná láska je to nejhorší. Kdybych si měl vybrat mezi neopětovanou láskou nebo neschopností milovat, rozhodně bych si vybral život bez lásky.

 

 

Doufám, že se vám článek líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>