Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Začít znovu

Ahojky, dneska bych vám ráda zrecenzovala první díl ze série, kterou jsem objevila nedávno.

Každý díl vypráví jiný hrdina, tady to je Allie Harperová.

Zaujala mě na první pohled v knihkupectví, ležela půl roku v knihovně a až teď jsem se k ní dostala 🙂

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ První díl byl boží, byl to super začátek série.

Obsah knížky:

Nové jméno, nový účes, nové město: stovky kilometrů od své minulosti chce Allie Harperová začít znovu. Touží studovat a najít nové přátele jako každá obyčejná devatenáctiletá holka. Jediné, co potřebuje, je vlastní pokoj. Když se setká s Kadenem Whitem, pochopí, že tenhle arogantní sexy týpek je ten poslední, s kým by chtěla sdílet byt. Jenže jí nic jiného nezbývá.

Kaden, který také zrovna netouží po spolubydlící, jí nadiktuje seznam pravidel pro společné bydlení. Nejdůležitější z nich je podmínka nikdy si spolu nic nezačít.

 

Moje recenze

První díl je pro mě vždycky ten, který mi určí, jestli budu v dané sérii pokračovat. Tady v tom jsem se začetla hned od začátku, stránky mi pod rukama ubíhaly, ani jsem nevěděla jak.

Líbilo se mi, že hned na začátku se hlavní hrdinka sbalila a hledala si nový byt na vlastní pěst. Přišlo mi to hrozně odvážný. Neumím si představit, že bych to ve stejném věku udělala taky. Našla si inzerát, kde nabízel volný pokoj jeden kluk. Už z anotace jsme se dozvěděli, že se jmenuje Kaden a že Allie nadiktoval pravidla pro společné soužití. V tomhle žánru musí být už teď každému jasné, jak to skončí 😀 Ale i tak jsem si čtení moc užila. Byla to přesně ta oddechovka, která mě naladila do dobré nálady a u které jsem se pobavila.

Tahle knížka se mi hodila předtím, než jsem nastoupila na vysokou. Před jejím prvním dnem ve škole jsem měla úplně stejné pocity: Večer před první přednáškou na univerzitě bych za normálních okolností byla tak rozrušená, že bych sotva usnula, ale po dnešním horském výstupu jsem spala okamžitě.

Allie mi byla v hrozně věcech podobná. Např. chce být taky učitelka. V tomhle odstavci jsem se uviděla hned:

Potom jsem si udělala pohodlí ve svém malém ráji. Konečně jsem měla čas podívat se na několik seriálů, které jsem v posledních dnech v televizi prošvihla. Miluju seriály a jsem schopná dívat se skoro na cokoli, co mi přijde pod ruku. Zvlášť jsem si poslední dobou zamilovala superhrdiny v Arrow, Agentech S.H.I.E.L.D. nebo The Flash. Záleželo na mojí momentální náladě. Někdy jsem sledovala série pro náctileté jako Upíří deníky a jindy koukala na Dancing With The Stars. V dalších obdobích jsem měla obsesi pro historická dramata, jako jsou Borgiové nebo Cizinka.

Hrozně se mi líbilo, jak byl Kaden vtipný a říkal Allie Brepto. Tohle oslovení mi přišlo hrozně originální, ještě jsem ho nikde neviděla.

Tato série by se mohla líbit všem, co čtou oddychovou literaturu.

 

Cena

319,- Kč

 

Autorka

Mona Kasten

 

Koupit ji můžete tady ZDE

Citáty a pasáže z knížky

  • Nedovolím nikomu, aby se mnou manipuloval a tlačil tam, kam nechci. Konečně píšu svou vlastní historii. Ve svém novém domovu. Pomalu se moje slzy změnily v úsměv.
  • Neslyšelas, co jsem říkal? Mysli na sebe. Na to, co chceš ty. Ne na svou matku a známé. Otázka zní: Co chceš o svátcích dělat ty? Je něco, co bys chtěla zažít? Nebo si chceš zkrátka užít klid a zamořovat byt svými voňavými hrůzami? Můžeš dělat, co chceš, Allie, je to tvůj život.
  • „Vždycky jsem si cenil tvého hudebního vkusu.” Hlasitě jsem zajásala a podala mu cédéčko Taylor Swift, které jsem si sbalila s sebou. Kaden jen protočil panenky a vzal mi ho z ruky abych mohla nastoupit do džípu.

 

 

Doufám, že se vám knížka líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>