Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Černý kocour

Ahojky, dneska bych vám chtěla ukázat jednu skvělou povídku.

Jak už jste si mohli přečíst z názvu článku, nese název Černý kocour.

Zatím je to ta nejlepší povídka, kterou jsem kdy četla.

Vybrala jsem si to nejlepší možné vydání, protože v něm byly skvělé ilustrace ♥

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ Nejlepší povídka, kterou jsem kdy četla.

Obsah knížky:

Mistr a průkopník hororových příběhů vám představuje to nejlepší ze své tvorby. Dokonale napsané příběhy doprovází ilustrace argentinského malíře Luise Scafatiho.

Nežádám, abyste uvěřili tomuto šílenému a zároveň docela obyčejnému příběhu, který vám tu hodlám vylíčit, a ani to nečekám. Opravdu bych byl blázen, kdybych v to doufal, zvlášť když příhodě nemohu uvěřit ani já sám. Přesto blázen nejsem a určitě se mi to nezdálo. Ale zítra mám zemřít, a tak chci dnes ulevit svému svědomí. Rád bych světu předložil, jednoduše, stručně a bez složitého vysvětlování, k čemu došlo v mém domě. Ve svém důsledku mě tento podivuhodný sled děsivých událostí silně potrápil a nakonec docela zničil. Těmito slovy začíná známá próza E. A. Poea Černý kocour. V této i v ostatních povídkách našeho výběru se čtenář setkává s jinou, temnější realitou, rozum se střetává s nepravděpodobností a objevuje se nadpřirozeno. Poe je právem považován za průkopníka hororových příběhů, který svými texty ovlivnil generace spisovatelů a pro mnohé z čtenářů zůstává dosud nepřekonán. Originální ilustrace známého argentinského umělce Luise Scafatiho výjimečným způsobem dotvářejí atmosféru Poeových příběhů.

 

Moje recenze

Nikdy jsem povídky moc nečetla, proto jsem nevěděla, co mám od této čekat. Ve škole jsme si četli úryvky z autorovy tvorby a ta mě zaujala.

Povídka je o člověku, který celý svůj život miluje zvířata. Po tom, co se oženil, si domů pořídil hodně nových zvířat, měl psa, ptáky, králíky, opičku a černého kocoura, který v příběhu bude hrát důležitou roli a kterého měl nejraději. Nikdy nevztáhl ruku a nikdy žádné zvíře neudeřil. Změna nastala v době, co propadl alkoholu.

Na konci povídky jsem kroutila nevěřícně hlavou, co se hlavní postavě stalo. Je to neuvěřitelná shoda náhod. Kdyby neudělala hlavní postava tu jednu věc, tak by to nemělo takový spád.

Určitě si v budoucnu od tohoto autora něco přečtu, protože tohle je vážně mistrovské dílo, které se mi vážně hrozně líbilo. Pokud bych si ho vytáhla u maturity, tak bych měla na 100 % jedničku, protože o něm se dá hrozně krásně povídat.

Pokud vás čeká maturita a vybíráte si seznam knih, tak tuhle si tam taky přidejte. Máte ji přečtenou za chvilku a rozbor je taky skvělý.

 

Cena

161,- Kč

 

Autor

Edgar Allan Poe

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE

 

Citáty a pasáže z knížky

  • Kdo se aspoň stokrát nepřistihl, jak se dopouští zlého a pošetilého skutku jen a jen proto, že ví, že nemá?
  • V nesobecké, obětavé lásce němé tváře je cosi, co přímo zasahuje srdce toho, kdo nejednou zakusil vratké přátelství a chatrnou věrnost pouze lidského tvora.
  • Těm, kdo si někdy oblíbili věrného a chytrého psa, nemusím snad ani vysvětlovat, jak nesmírné potěšení z toho plyne. V nesobecké, obětavé lásce němé tváře je cosi, co přímo zasahuje srdce toho, kdo nejednou zakusil vratké přátelství a chatrnou věrnost pouze lidského tvora.

 

 

Doufám, že se vám knížka líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>