Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Čokoládový průšvih

Ahojky, dneska bych vám chtěla představit jeden sladký a trochu zvláštní příběh.

S hlavní postavou jsem se docela sžila, proto jsem si čtení fakt užívala.

Během listování určitě budete mít chuť na něco sladkého, proto si vezměte nejlépe čokoládu 🙂

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ Když jsem ji četla, tak mi fakt sedla. Příběh jsem si zamilovala.

Obsah knížky:

LÁSKA JE TO, CO SE TI STANE, ZATÍMCO JI HLEDÁŠ

Některé věci jsou pro Isabelle absolutně nepostradatelné: ranní káva. Práce v báječném květinářství. A nudlová polévka v restauraci na protější straně ulice.
Jakékoli vybočení ze svého pravidelného života nesnáší. Přesto jednoho dne „její“ oblíbenou restauraci převezme nový ambiciózní kuchař Jens – a nejenže se opováží experimentovat s její zamilovanou polévkou, ale i jinak vnese do Isabellina poklidného života pořádný chaos.
A zatímco se dezorientovaná Isa snaží zase všechno vrátit do zaběhnutých kolejí, pozvolna jí dochází, že právě nečekaná překvapení náš život úžasně obohacují…

 

Moje recenze

Na tuhle knížku jsem měla zálusk fakt hodně dlouho. V knihkupectví jsem kolem ní pořad chodila, byla totiž v regálu hned vedle pokladny. Nakonec jsem si ji koupila od jedné paní na Databázi knih, hned v den prodeje jsem se do ní cestou domů pustila. Musím říct, že mě fakt mile překvapila.

O práci v květinářství jsem zatím nečetla, takže to pro mě bylo něco nového. Isabellu jsem si zamilovala okamžitě, její humor mi byl velmi blízký. Musím říct, že se mi tady romantická linka hrozně líbila. Byla taková nenápadná, hlavní hrdinka mi přirostla k srdci.

Knížku jsem si vybrala proto, že je účetní a taky že má ráda svoje rituály. Každé ráno si dává kávu, potom přejde do své práce v květinářství a oběd si dá naproti v restauraci, což je nudlová polévka, kterou miluje. Tento obchod koupí jeden kluk, který se rozhodne pozměnit pár věcí. Jens je velmi talentovaný kuchař, občas mu vypomůže jeho mladší sestra Merle. Ta studuje na střední škole, později by taky chtěla být kuchařkou, stejně jako její bratr. Hlavní představitelka taky každý večer sleduje seriál „Láska! Láska! Láska!“, který si hrozně oblíbila.

Celým příběhem mě provázely otázky ohledně minulosti hlavní hrdinky. Co se jí přihodilo? Proč nemá ráda vlastní mamku? Proč si volají jednou týdně přesně v daný den a hodinu a nikdy to není milý? Na všechny tyhle otázky mi autorka odpověděla. Vedle romantické linky to bylo hezké ozvláštnění.

V celém příběhu se vyskytuje jeden dezert, který si Isabella zamilovala. Připravuje jí ho její kamarád v protější restauraci. Nazval ho Čokoládový průšvih, což je podle mě hrozně originální název. Isabella si ho dává opravdu často, vychvaluje ho do nebes a říká o něm, že je to to nejlepší, co kdy v životě jedla. Samozřejmě, že jsem ho chtěla taky ochutnat… Víte, co autorka udělala? Ona dala na konec knížky recept právě na tuto dobrotu. Už se těším, až ho vyzkouším. Určitě vám pak dám sem fotku a možná i recept 🙂

Knížku můžu doporučit všem, co hledají odpočinkovou knížku s nádherným příběhem.

 

Cena

238,- Kč

 

Autorka

Petra Hülsmann

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE

 

Citáty a pasáže z knížky

  • Věnovala jsem se zcela a úplně svému dezertu a poprvé v životě pochopila, proč tolik lidí tvrdí, že jídlo obecně, a čokoláda zvláště, činí člověka šťastným. Tenhle čokoládový průšvih byl ztělesněním štěstí a já jsem v duchu děkovala kuchaři, který jednou, neznámo kde, vytáhl nějakým nedopatřením koláč předčasně z trouby, a zasloužil se tak o vytvoření tohoto skvělého dezertu.
  • Tobě se daří myslet naprosto kýčovitě i maximálně pragmaticky najednou. Pokaždý nad tím žasnu.
  • „Člověče, Iso, takhle přece nemůžeš žít. Seš mladá. Nesmíš jet celej tejden, měsíc za měsícem, rok za rokem, pořád podle stejnýho jízdního řádu. Buď kapku pružnější.“

„To já ale nemůžu! Potřebuju svůj pevnej rytmus a denní rozvrh, protože jinak vznikne chaos!“

 

 

Doufám, že se vám knížka líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>