Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Milníky na mé cestě

Ahojky, dneska jsem tu docela s netradiční knížkou.

Je to vyprávění Miley o svém životě.

Kdo jste sledovali Hannu Montanu jako já, budete jistě nadšení.

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ Knížka mi sedla a fakt se mi líbila.

Obsah knížky:

Chci tady vztyčit milník – přímo v tomhle ohybu cesty – než se jeho obraz začne rozplývat, jak se budu posouvat dopředu.

Téměř přes noc vyletěla Miley Cyrusová vzhůru jako superstar a stala se televizním i zpěváckým divem. Ještě přednedávnem to byla docela obyčejná holka, která žila na farmě v Tennessee. Její život zaplňovala rodina, přátelé, škola, vystoupení roztleskávaček a každodenní povinnosti na farmě. Pak náhle, jako mávnutím kouzelného proutku, vystřídaly tuto klidnou pohodu vyprodané koncerty, televizní vystoupení, fotografování pro časopis a filmování.

Miley však přesto zůstala blízká své rodině, přátelům a jižanským kořenům, které jí dodávají sílu. Kniha Milníky na mé cestě je upřímný, humorný a často dojemný příběh jedné – přestože velmi známé – dospívající dívky. Miley vzpomíná na problémy se zlomyslnými spolužačkami, píše o dramatech a rozchodech, jež prožila, i o snech, které se jí splnily.

Tato kniha je opravdu jedinečným pohledem do světa jedné z dnešních největších a nejzářivějších hvězd, jež se ohlíží zpět, a přitom postupuje vpřed.

Zábavné a poutavé čtení pro fanoušky.

Bezkonkurenční bestseller na americkém knižním trhu.

 

Moje recenze

Byla jsem Smiler a už navždy jím budu.

Právě jsem dočetla tuhle životopisnou knížku a připadám si, že mi je znovu 12 a čekám před televizí, než začne Hannah Montana. Tenhle seriál mě hodně ovlivnil. Každou sobotu mi dokázal zlepšit náladu a rozzářit už tak optimistický pohled na svět.

Miley v knížce vypráví o tom, jak se dostala na casting na Hannu Montanu, jak si procházela šikanou a taky o vzniku písniček na nové CD. Sice jsem při čtení věděla, že tu roli dostala, ale i tak jsem to nemohla odložit. Bylo tam hodně nových informací, o kterých jsem nevěděla. Sice nejsem věřící, ale vložené citáty z Bible krásně dotvářely celý příběh. Pokaždé jsem se těšila na další úryvek.

Nechávám obě ruce volně putovat po klavíru, když hledám ty správně tóny. Moje ruce řídí mé myšlenky, když píšu do svého časopisu. Probírají se Biblí, když hledám pravdu. Rytmus nové písničky se vynořuje z bubnování na desku stolu. Hmatem hledám cestu v těžkých chvílích. Chci, aby všechno, co dělám, bylo umělecké a láskyplné. Kdo jsem, co říkám a jakákoli naděje nebo radost, kterou rozdávám – to všechno pochází z mých dvou vlastních rukou.

Jediné, co je mi líto, že jsem tuhle knihu nedostala tehdy, co jsem byla Hannou poblázněná. Určitě bych skákala metr vysoko 😀 Sbírala jsem její časopisy, dívala se každou sobotu na nový díl a taky jsem si kupovala věci s její fotkou. Vlastně jsem nikdy neviděla úplně ty poslední díly. Letos jsem si objednala po internetu všechny boxy s jednotl. sériemi a rozhodla se podívat na všechny díly tak, jak šly za sebou. Jaké překvapení přišlo, když jsem se dozvěděla, že letos je výročí 15 let od prvního dílu <3

Jsem ráda, že v knize bylo hodně situací, které popisovala i s jejími pocity. Jak už jsem psala, byla na základce šikanovaná. Vím, že tohle období musela mít hodně těžké, i já jsem to zažila. Překvapilo mě, jak dokázala být nad věcí i později jako slavná. Moc tomu nepřidalo, že se musela vzdát roztleskávaček, která jsem i já sama dělala.

Taky se mi moc líbila historka, jak jela na casting s jejími rodiči. Když Miley obsadili do hlavní role, přemýšleli nad tím, koho dají za jejího seriálového tátu. Mamka Miley ze srandy nadhodila, že by to mohl být její reálný táta. Sice to byla jen legrace, ale tu roli fakt oba dostali.

Jediný, co mě fakt zklamalo, byl český překlad. Demi Lovato skloňovali jako mužské jméno. Proč? Copak je těžké si to zjistit na internetu, když danou osobu neznám?

K téhle knížce se určitě jednou vrátím. Dokázala mi vykouzlit úsměv na rtech tady v té těžké době pro nás všechny.

Jak by řekla Miley „Jednou Smiler, navždy Smiler.“

 

Cena

237,- Kč

 

Autor

Miley Cyrus

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE◄ Tady to je nová kniha z eshopu. Pokud ji chcete koupit levněji, doporučuji se podívat po online antikvariátech, jako např. Knihobot a Reknihy.

 

Citáty a pasáže z knížky

 • Chastity nezajímalo, jak dlouho mi to trvá. Byla na mě pyšná, pokud jsem to nevzdala. Vždycky opakovala: Nemůžu není slovo.
 • Sny, které máte o své budoucnosti, jsou to, co se vám zdá v noci. Je to něco jako utkvělá myšlenka. Jsou to, po čem vaše srdce touží. Udržují vás tak v pohybu. Vnímejte skutečnost a ponechte si otevřená zadní vrátka, ale vždy následujte své sny, ať se děje co chce.
 • Hudba je moje životní láska. Je to totální únik od reality. Hudba vás přenese jinam, na nečekané a významné místo.
 • Stáváme se tím, co zažíváme.
 • Pít ráno kakao, nalíčit sestru tak, že vypadá jako klaun, jíst pozdě v noci v pyžamu pizzu s grilovaným kuřetem. To jsou maličkosti, které z nás dělají ty, kterými jsme ve velkém světe.
 • Je těžké si představit, že naše láska je příběh s koncem.
 • Když se Miley Stewartová vrátila do Tennessee, domova Miley Cyrusové – bylo to, jako by život napodoboval umění napodobující život (jak vždycky říkával můj táta).
 • Ničeho se neboj. Lidi promarní celý život tím, že se bojí. Chyť měsíc do lasa. Ale nedělej to jen proto, že ti někdo poví, že je to dobrý nápad.
 • Víte, jak se říká, že když nějak jednáte dost dlouho – třeba že se chováte vesele, i když jste smutní – najednou se ta veselost stane skutečná? … Takhle jsme se skamarádila s Emily.
 • Přátelství, která stojí práci, mohou být ta, která vám dají nejvíc.
 • Jedno vím jistě – že svůj sen nikdy nenajdete, pokud za ním nepůjdete tak daleko a vysoko, jak můžete.
 • Pokud chci něco vzkázat svým fanouškům, pak to, že můžete uskutečnit své sny, ale musíte si užívat prostě to, že jste. Vytěžte ze svého každodenního života to nejlepší. Nemůžu se dočkat, abych spatřila, co je ve dnech před námi, ale také je nechci příliš rychle zaplnit.

 

 

Doufám, že si taky tuhle knížku přečtete 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>