Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

P. S. Líbíš se mi

Ahojky, tak jak si užíváte prázdniny?

Já teda dost – hodně čtu a odpočívám 🙂

Dneska bych vám chtěla představit jednu z nej knih, které jsem letos přečetla.

Seznámím vás s Lily, svojí dvojnicí, která taky nesnáší chemii a píše písničky.

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ Tohle byla moje první knížka od Kasie West. Opravdu jsem si ji zamilovala ♥

Obsah knížky:

Podepsáno, zapečetěno, doručeno! Další romantická kniha od oblíbené Kasie Westové.
Lily při jedné obzvláště nudné hodině chemie nedává pozor a čmárá si na lavici slova oblíbené písničky. Druhý den zjistí, že někdo rozepsanou sloku dokončil, a ještě přidal vzkaz pro ni. Zajímavé! Brzy už si se svým anonymním přítelem vymě
ňují dlouhé dopisy, doporučují si vzájemně kapely a sdílí ta nejsoukromější tajemství. A to je teprve začátek dopisového přátelství, které se postupně promění v něco víc. Promluví si s tajuplným neznámým někdy naživo?

 

Moje recenze

Jméno Kasie West je hodně profláklé, ale to mně před třemi měsíci nebylo. Když jsem na Instagramu uviděla poprvé obálku této knížky, tak jsem si musela zjistit víc. Ještě štěstí, že jsem tak udělala, protože jsem objevila vážně skvost.

Tahle knížka, jak už jsem před chvílí napsala, mě jako první zaujala svou obálkou, která je vážně povedená. Anotace slibovala příběh, který mi přišel fakt originální. Dokázala autorka využít potenciál nápadu a napsat hezkou knížku? No samozřejmě, že ano, jinak bych jí nedala 5 srdíček 🙂

Hned ze začátku jsem cítila jisté sympatie k hlavní hrdince a to proto, že taky nesnáší chemii (Teď ruku na srdce – řekněte mi, kdo ji má opravdu rád?). Hrozně mě bavilo pošťuchování s panem Ortegou při hodinách. Víte, co mi tady vážně přišlo divné? Proč nikdo Lily nevynadal, že píše na lavici? Kdybych to udělala já, tak bych dostala poznámku a musela bych to jít umýt.

Při nudných hodinách si Lily nejdřív psala na lavici texty k písničkám, postupně se dopracovali k dopisování s neznámým milovníkem hudby. Napadla mě myšlenka – ,,No počkej.. jak si asi tak můžou dopisovat? Kam dávají ty dopisy, aby je nikdo nenašel? Vždyť by si to na lavici mohl kdokoli přečíst.“ Na tuhle otázku jsem později dostala odpověď a to, že si je schovávají pod lavici.

S Lily jsem se ztotožnila proto, že hraje na kytaru, že je obyčejná stejně jako já a taky je hrozně milá. Má zeleno-fialový sešit, ve kterém má stovky nápadů na písničky a texty, nedokončené verše, obrázky a náčtrtky, má ho hrozně ráda. Inspirovala jsem se a taky si jeden takový sešit zřídila, už v něm mám docela dost básní a různých nápadů. Chtěla bych napsat podobou báseň téhle té, protože se mi hrozně líbí.

Slova nás spojila, i když nás držela od sebe dál.

Svěřil jsi mi svoje tajemství a srdce jsi mi vzal.

Říká se, že láska je vzácná jak…

Jako velké plus vidím v tom, že děj není plný klišé. Celý nápad mi přišel prostě originální, čímž si knížka vysloužila pět srdíček a ohodnocení, že je to jedna z nejlepších knížek tohoto roku – ano, až tak je dobrá 🙂

Knížku bych doporučila všem milovnicím romantiky a taky těm, kteří hledají něco, při čem si můžou na chvilku odpočinout a prostě od všeho vypnout.

 

Cena

284,- Kč

 

Autorka

Kasie West

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE

 

Citáty a pasáže z knížky

  • Když chceš s někým mít milostný vztah, tak mu nejdřív musíš připadat záhadná, pak zajímavá a pak vtipná. V tomhle pořadí. Když je to v nějakém jiném, tak napořád skončíš jako kamarádka.
  • Ticho mi nevadí, navíc jsme v knihovně. To je rodiště ticha. Všechna slova spotřebovávají knížky.
  • Slova nás spojila, i když nás držela od sebe dál.
  • Nemůžeš narušit něco, co není předem rozbité.
  • Nahnula jsem se dopředu, opřela si čelo o jeho hruď a chvilku jen tak stála a cítila smutek nad tím, jak něco, co nemůžu mít, stojí přímo přede mnou. Nenechala jsem svoje ruce, aby ho objaly tak, jak chtěly. Nenechala jsem zbytek svého těla, aby se k němu přitulil, ani svou tvář, aby se přitiskla k jeho měkkému bavlněnému triku. Ne, jenom čelo a několik málo slz.
  • Jsi můj nejmilejší způsob, jak zabíjet čas. Ale čas se zastaví, když myslím na tebe.
  • Písničky z pera Lily.

  • Tady je ta slíbená písnička. No není to dokonalost sama?

 

Doufám, že se vám knížka líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>