Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Poslední píseň

Ahojky, dneska jsem se rozhodla vám ukázat jednu suprovou knížku.

Strašně se mi líbí jak obálka, tak i samotný děj.

Pro všechny milovnice romantiky vřele doporučuju ♥

Fotka je tématická – hlavním symbolem je piano.

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ Až na jednu nemoc (rakovinu), která je snad v každé knize, se mi to moc líbilo.

Obsah knížky:

Život vzpurné sedmnáctileté Ronnie se obrátí vzhůru nohama, když musí opustit milovaný New York a odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Nemůže se smířit s tím, že její táta, koncertní pianista, před třemi lety odešel od jejich rodiny. Ronnie se rozhodne, že odmítne každou tátovu nabídku ke smíření, i když po jejich společně prožívané vášni pro hudbu se jí tajně stýská. Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze, která by mohla být skvělou kamarádkou nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka, ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení.

 

Moje recenze

Tohle je přesně ta knížka, která je na mém wish listu už opravdu dlouho. Když jsem si ho prohlížela naposledy, zaujala mě právě tahle ta. V duchu jsem si řekla ,,Tak a dost, jdu si jí koupit.“ Hned jsem se podívala na databázi knih do bazaru, jedna slečna ji tam prodávala asi za 120,- Kč vč. poštovného. V tu chvíli jsem jí hned začala psát, že o tu knížku mám zájem. Za dva dny byla u mě a já se do ní konečně začetla.

Tahle knížka měla tu čest být první od tohoto autora.

Byla jsem zvědavá, proto jsem si na internetu našla film a asi na 10 minut jsem se na něj dívala. Pak jsem ho vypla a četla jsem dál. Díky tomuhle jsem se asi prvních 30 stran nudila, protože jsem znala děj. Mile mě překvapilo, že to bylo fakt dobře popsáno, knížka je mnohem propracovanější.

Líbilo se mi, jakou roli mělo vytrážové okno v kostele. Pokud tuhle knížku budete číst poprvé, hned na začátku má svůj význam, tak si ho všimněte 🙂 Článek o požáru v kostele je taky důležitý, tak si ho důkladně přečtěte.

Ze začátku jsem se ztrácela ve jménech postav. Pletla jsem si tyto dvě jména – Will a Jonah, naštěstí to netrvalo dlouho.

Kdybych si měla vybrat z postav, které se mi fakt líbily, tak by to byl Ronniin otec. Kvůli ní se obětoval a přestal hrát na piano, i když je to ta jediná věc, která mu pomáhala nemyslet na bolest. I přes tohle se své vášně vzdal, aby byl blíž ke své dceři. Hned druhá nejmilovanější postava je Ronnie, protože je podle mě hodně silná.

Jediné, co mi na téhle té knížce vadilo, byla jedna nemoc a tou je rakovina. Fakt mi připadá, že ať si vyberu jakoukoli knížku, tak v ní musí být. Copak autoři neznají i jiné nemoci? (Např. takhle knížka mi ukázala zase jinou nemoc ,,Všechno, úplně všechno„)

Naopak plus vidím v tom, jak mě autor chtěl přesvědčit, že Ronnie je fakt špatná, že tu jednu věc udělala. Ale já jsem si říkala, že je přeci hodná, že tohle by v životě neudělala. Ronnie mi fakt přirostla k srdci, a proto jsem tomu nechtěla uvěřit. Nakonec jsem měla pravdu já, ale víc vám říkám nebudu, jinak bych vám prozradila hodně.

Tuhle knížku bych chtěla doporučit všem, kdo mají rádi romantiku. (nechci tuhle knížku moc srovnávat, ale má podobný příběh jako ,,Hvězdy nám nepřály„)

Já po knížce zase někdy sáhnu, abych mohla s Ronnie znovu prožít tu krásnou lásku ♥

 

Strašně se mi líbila mini recenze jedné slečny na databázi knih:

,,Když řeknu, že se tu jedná hlavně o mezilidské vztahy, dospívání a hledání odpovědí, budou to příliš abstraktní pojmy. Ale věřte mi, tahle kniha za to stojí. Je tu totiž něco důležitého… nesmíte ji číst jen hlavou, ale i srdcem. Pak pocítíte ten pravý požitek a bohatost všeho, co se na těch několika stranách ukrývá. Mě osobně to zasáhlo poměrně náhle a dost neodvolatelně. Věřím, že po tomto si pana Sparkse z paměti jen tak někdo nevymaže.“

 

Cena

239,- Kč

 

Autor

Nicholas Sparks

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE

 

Citáty, úryvky a pasáže z knížky

Písničky zmíněné v knížce – Sonáta č. 16 C dur; Sonáta v E moll; Eroicu; Svatební pochod

Knížky zmíněné v knížce – Anna Karenina; Mlčení jehňátek; Kocour v klobouku; Anna Karenina; Doktor Živag

Filmy zmíněné v knížce – Snídaňový klub; Hvězdné války; Ztracený chlapci; Lví král

Seriály zmíněné v knížce – Planeta zvířat; Zóna soumraku; Spongebob; Letermanova show

  • Ronnie piano nenáviděla a přísahala, že už nikdy nebude hrát. Tomu rozhodnutí se divili i někteří její nejdávnější přátelé, protože piano bylo hlavní součástí jejího života celou dobu, co ji znali. Její táta, kdysi učitel na Juillardu, učil i ji a ona v sobě dlouho živila touhu nejen hrát, ale také skládat se svým otcem.
  • Byla tam holčička, kterou si pamatoval, a na jejím místě stála mladá žena s fialovým pramenem v dlouhých hnědých vlasech, s černě nalakovanými nehty a v tmavém oblečení.
  • Steve chtěl říct, že všechny tyhle hovory o pocitech jsou zbytečné. Že emoce přicházejí a odcházejí a nedají se ovládat, takže není důvod se kvůli nim znepokojovat. Že nakonec by lidé měli být souzení podle svých činů, protože právě činy určují člověka.
  • Usnul skoro okamžitě, ale po hodině se probudil. Po špičkách vyšel znovu ven, aby zkontroloval dceru, kterou miloval víc než samotný život.
  • ,,Kam bys šla, kdyby sis chtěla sednou pod strom a číst si?“

,,Do Central Parku,“ pronesla nenuceně. ,,Za hospodou Tavern on the Green je takový skvělý kopec. A hned za rohem si můžu koupit latté.“

Zakroutil hlavou s předstíraným pohoršením. ,,Ty jsi tak městská holka. Víš vůbec, jak se chystají ryby?“

  • Steve v té době byl klavírem přímo posedlý, často cvičil čtyři až šest hodin denně a ztrácel se ve vlastním světě melodií a skládání.
  • A klidně bych se vsadil, že jsi byla skvělá, už jen proto, že než něco začneš nenávidět, musíš to nejdřív milovat.
  • Jakkoli těžký může život být a navzdory všem mým chybám, zažil jsem chvilky, kdy jsem se cítil skutečně požehnaný. Cítil jsem se tak, když ses narodila a když jsem tě jako dítě vzal do zoo a viděl, jak v úžasu pozoruješ žirafy. Tyhle chvilky obvykle netrvaly dlouho; přicházejí a odcházejí jako mořské vánky. Ale někdy se protáhnou navždy.
  • Poprvé za celé měsíce necítil žádnou bolest. Poprvé za celé roky znal odpovědi na své otázky. Když poslouchal píseň, kterou Ronnie dokončila a zdokonalila, zavřel oči s vědomím, že jeho hledání Boží přítomnosti je dovršeno.

 

 

Doufám, že se vám knížka líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>