Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

Ahojky, dneska bych vám chtěla představit jednu zvláštní knížku v dobrém slova smyslu.

Příběh mě hned ze začátku zaujal, zajímalo mě, jak to všechno skončí.

Motivy – kreslené postavičky, rýmy, grafické ozvláštnění.

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ Byla něčím zvláštní, ale líbila se mi.

Obsah knížky:

Kdo má rád filmové fantazie Tima Burtona, nebude rozhodně zklamán ani jeho příběhy v knižní podobě. Soubor 23 básní zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity, chytrého humoru a nezapře autorskou věrnost podivuhodným postavičkám trudného vzezření i údělu.

Burton jednoduchým, nehledaným a rytmickým jazykem, jenž není nepodobný říkadlům, představuje zranitelnou existenci těchto přinejmenším zvláštních a rozmanitých outsiderů, jejichž životy vyvolávají úsměv i rozpaky. Všechny bytosti zpodobňují nezaměnitelné Burtonovy ilustrace – třeba Ústřičného chlapečka, Toxíka Roye, Mnohoočku, Fleka, kteří zvou čtenáře, diváka, aby se stal svědkem i účastníkem jejich bizarních zrození, osudů a „konců“.

 

Moje recenze

Knížka si mě získala hned od první stránky, hrozně se mi zalíbila grafika a taky rýmovaný text. Bylo to až chvílemi morbidní, prostě klasický Tim Burton. 

Knížka se skládá z celkově dvaceti tří básní plných černého humoru, který mám sice ráda, ale párkrát to bylo moc i na mě. Snad každou postavičku jsem si zamilovala díky jejímu podivínství a taky díky obrázku. Nejvíc se mi líbila Vúdúholka, Královna Jehelnička a taky Robotík.

Tahle sbírka je podle mě ta nejpodivnější sbírka básní, jakou kdo kdy napsal. Mám v plánu číst více poezii, protože donutí zamyslet se nad textem jinak než próza.

Nejdřív mi moc nešlo čtení příběhu v rýmech, ale zvykla jsem si na to hned během první básně. Potom to krásně plynulo, pomáhaly tomu i ilustrace, které byly moc povedené.

Jedna báseň mě rozesmála nahlas, a to byla tahle:

Roch, toxický hoch

Zoufale vzlyk – a dokonal.

Kdo ale mohl mít tuchu, že se dá nadobro umřít

následkem čerstvého vzduchu?

Knížku jsem měla z knihovny, ale určitě si ji koupím domů. Dám si ji hned vedle knížky Můra noční, předvánoční. Budu doufat, že přeloží i další autorovy knihy, protože si to zaslouží.

Tohle je jedna z postav komiksu, jmenuje se Zápalek. No není boží?

 

Cena

99,- Kč

 

Autor

Tim Burton

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE◄ Je to e-kniha. Pokud byste chtěli papírovou, tak zkuste zapátrat po bazarech.

 

Citáty a pasáže z knížky

  • Vúdúholka

Z mnoha bílých hadříků

je posešitá celičká.

Trs barevných špendlíků

trčí jí ze srdíčka.

Má hypnotické oči,

jak dva exotické šmuky,

a těmi velmi úspěšně

hypnotizuje kluky.

 

 

  • Královna Jehelnička

Nemá to snadné

královna Jehelnička.

Když nestůně a sedí na trůně,

píchá ji u srdíčka.

 

 

 

Doufám, že si taky tuhle knížku přečtete 🙂One Response to Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

  1. This is the right website for anyone who wants to understand this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I really would want toÖHaHa). You certainly put a brand new spin on a subject that has been discussed for many years. Wonderful stuff, just wonderful! This is the right website for anyone who wants to understand this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I really would want toÖHaHa). You certainly put a brand new spin on a subject that has been discussed for many years. Wonderful stuff, just wonderful!

    Permalink

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>