Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Věřit znovu

Ahojky, dneska bych vám ráda představila druhý díl ze série Začít znovu.

Autorka se vypsala a tenhle díl byl o chlup lepší než první.

Dozvídáme se o tajemné historii lidí, kteří tenhle příběh vyprávějí.

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení knížky (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ Druhý díl byl snad ještě lepší než ten první.

Obsah knížky:

Ona se vzdala lásky. On se ale nikdy nevzdá jí.

Ve chvíli, kdy Dawn potká Spencera, ví, že je ztracená.

Spencer je sexy, vtipný a okouzlující – zkrátka její typ. Přesněji, byl by její typ, kdyby se Dawn nerozhodla držet se dál od všech kluků a pochybných vztahů.

 

Moje recenze

Na téhle knížce se mi líbilo, že volně navázala na první díl z jiného pohledu. Vypravěčkou se stala Alliina kamarádka Dawn. Bylo hezké se zase vrátit do jejich světa, miluju zdejší atmosféru na univerzitě.
Dawn si mě získala možná o trochu víc než Allie. Měla svou minulost, která ji linkovala budoucnost. Nechávala se jí ovládat a ničit.

Minulost má totiž ve zvyku tě nepustit, dokud se s ní nevypořádáš.

Obavy z budoucnosti jsou to nejděsivější, co existuje.

Měla stejný koníček, a to psaní knih. Pobavilo mě, když jsem zjistila, kdo je Watson. U knížky jsem se hodněkrát zasmála nahlas, autorka používala vtipná přirovnání, která krásně dotvářely příběh. Líbilo se mi tohle – Isaac zrudl jako krocan, sebral sklenici, která vlastně patřila Allie,  a vypil ji velkým douškem.

Už od dětství mám hrozně ráda růžovou a celkově barevné věci, tohle mám s Dawn podobné.

Mou oblíbenou barvou byla růžová. Bylo to tak vždycky a bylo mi jedno, že se totálně tluče s barvou mých vlasů. Ještě dnes jsem oblepovala všechno samolepkami svoje školní potřeby. Všechny bloky jsem měla oblepené různobarevnými fóliemi, v mém penálu se nacházely tužky ve všech odstínech růžové, jaké si lze představit, mnohé na sobě dokonce měly víly, třpytky, či dokonce jednorožce. Vždy když jsem po svých barvičkách sáhla, dostala jsem dobrou náladu. To mi oslazovalo všední den studentky.

Každý máme svou minulost. Tu Spencerovu jsme postupně odkrývali během celého příběhu. Musím říct, že jsem byla stejně napnutá jako u čtení Víš, že tě miluju? Tady jsme se s ní taky seznamovali pomalu.

A ten konec? Moc se mi líbil. Po dočtení mi zůstal na rtech úsměv, že i sny se plní. Povzbudilo mě to neuvěřitelným způsobem, že jsem se po dočtení vrhla do dokončování jednoho projektu, který jsem si myslela, že snad nikdy nedodělám.

Knížku můžu doporučit všem, co mají rádi romantiku a lidi s tajemnou minulostí.

 

Cena

319,- Kč

 

Autorka

Mona Kasten

 

Koupit ji můžete tady ►ZDE

 

Citáty a pasáže z knížky

  • Zpětná vazba byla strhující. Nikdy předtím jsem svou práci nikomu neukázala. Ale anonymně na síti mi to připadalo snažší protože tíha toho, že budu hodnocena, nebyla tak velká.
  • Čím sladší alkohol, tím obezřetnější musí člověk být. Pravidlo, které jsem na vlastním těle nepocítila poprvé.
  • Jeho prsty byly měkké štětce a já byla plátno, které bylo díky němu pestré jako botanická zahrada.
  • Nemůžeš to prostě vzdát. Je ti dvacet let. Dvacet. Smíš dělat chyby, to bys dokonce měla. Od toho tu dvacetiletí jsou. Ale nemůžeš prostě zůstat stát uprostřed cesty a přestat postupovat. Protože já ti garantuju: jestli to tak teď budeš dělat vždycky, nebudeš nikdy pořádně žít. Nebo s tím začneš, teprve až bude pozdě.

 

 

Doufám, že se vám knížka líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>