Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Jak se učit, aneb cesta k dobrým známkám

Ahojky, protože se pomalu ale jistě blíží začátek školy, tak vám přináším jeden super typ.

Je něco, co vás ve škole baví? Já třeba miluju matiku ♥

Našla jsem si super způsob, jak se rychle a efektivně naučit učivo.

Hodím vám sem pár skvělých skladeb, během kterých se učím a dělám úkoly.

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

 

Ukážu vám pár postupů jak se učit. Ne všechny používám na ty samé předměty. Ten první a třetí se skvěle hodí na učení slovíček, oproti tomu ten druhý je zase skvělý na dějepis. Tak tady je máte!

První způsob

Seznámím vás s mým super způsobem, jak se efektivně učit. Tenhle se jmenuje vyvolávání informací. Že nevíte, co to znamená? Hned vám to vysvětlím:

Stačí, když si z učebnice či ze sešitu přečtete krátký text, potom si ho rukou zakryjete a snažíte se vyvolat informace, o kterých jste si zrovna četli. Tímto si vlastně připravujete na testy a na mnohými neoblíbené zkoušení.

 

Druhý způsob

Přečtěte si své poznámky, vypište si pár otázek, které se vztahují k učivu. Např. se učíte 1. světovou válku, přečtete si text a na papír si vypíšete otázky typu – Kdy válka začala? Popiš – jak válka skončila? Poté si poznámky ještě jednou přečtěte, následně se ke svým otázkám vrátíte a budete se snažit je zodpovědět bez dívání se do poznámek.

 

Třetí způsob

Tenhle postup se hodí jen na učení se slovíček. Používám jednu aplikaci, která je vážně skvělá. A co víc – je zadarmo 🙂

Sice vám chvíli potrvá, než všechny slovíčka, která se máte naučit, nacvakáte do aplikace, ale i touhle přípravou se to trochu naučíte. Tahle ta vymoženost se jmenuje Kartičky.

 

K něčemu se vám přiznám – já opravdu miluju, když se na nějakej test naučím a pak nevím, co mám dřív napsat 😀 Je to fakt skvělej pocit. Mnohem lepší, než když jen sedíte nad tím zpropadeným papírem a nevíte skoro nic.

 

Jak jsem vám slíbila, tak tady máte ty skvělé skladby, během kterých se nejčastěji učím a taky dělám úkoly. Ta první je moje oblíbená, protože tam je celou dobu jeden moc hezký obrázek a taky je opravdu dlouhá, takže se mi nestane, že je najednou ticho a já se vytrhnu z učení a musím znovu zapnout písničku.

 

Máte taky nějaký oblíbený způsob, jak se učíte? Napište ho do komentářů, ráda si počtu 🙂

Jaký je váš oblíbený předmět ve škole? U mě o trochu vede matematika nad češtinou, ale jen o trochu. Na matematice ze všeho nejvíc miluju rýsování.

 

 

Doufám, že se vám článek líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>