Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Julie a Julia – film

Ahojky, dneska bych vám ráda představila jeden naprosto boží film.

Je o vaření, lásce a taky o snech.

Určitě se vám bude líbit tak jako mně, já osobně jsem z něho úplně unešená ♥

Motivy – vaření, kuchařka, láska, sny, rodina, dvě časové linie, Francie, Amerika.

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Hodnocení filmu (podle mě):

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ Tohle je opravdu asi nejlepší film o vaření, co jsem kdy viděla. Určitě jsem se na něj nedívala naposledy.

Obsah filmu:

Co se stane, když se třicetiletá sekretářka z Queens (Julie Powell) jednoho dne rozhodne, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky „Jak zvládnout umění francouzské kuchyně„, kterou v roce 1961 napsala Julia Child? Nakoupí spoustu másla, na internetu rozjede blog s názvem Julie/Julia project a dá se do práce.

A co když se podle tohohle příběhu rozhodne natočit film Nora Ephron (Když Harry potkal Sally, Samotář v Seattlu)? Napíše scénář, do hlavních rolí obsadí Meryl Streep a Amy Adams a pustí se do práce.

 

Moje recenze

Mamka mě poprosila, jestli bych jí na Netflixu nenašla nějaký film s Meryl Streepovou. Podle úvodní fotky nás zaujal DVD obal Julie a Julia.

Ze začátku jsme si nevšimli, že to je prolínání dvou časových linií. Po tom, co jsme se do hlavních postav vžily, jsme si to jednoduše užívaly. Zajímalo nás, jak to bude celé pokračovat.

Myšlenka založit si blog mě opravdu nadchla, protože pro mě je to blízké téma, jelikož ho mám taky. Kdyby někdo takhle v reálu začal popisovat svou cestu vaření 542 receptů během 365 dní, určitě bych si to s radostí četla a psala komentáře. Hrozně jsem se těšila, až se zase objeví na scéně a bude vařit. Její část jsem měly hrozně rády, pokaždé jsme se u toho nasmály.

Scéna s humry se mi opravdu nelíbila, bylo mi jich fakt líto. Taky jsem nasnášela, jak jedl manžel Julie. Bylo to fakt odporné, zvedal se mi žaludek. V originále mluvila Meryl snad o dvě tóniny níž. Vždycky mi trvalo, než jsem si na to zvykla, a vzápětí se objevila linka z přítomnosti. Tyhle věci mi z filmu vadily asi nejvíc.

Naopak jsme se hodně nasmály u scény s cibulí, to bylo vtipný. Když přišel manžel do kuchyně, tak jsem sdílela jeho pocity, muselo to tam hodně čpít.

Určitě musím pochválit herecké umění Meryl Streepové a i Amy Adamsové, kterou znám z mého oblíbeného filmu Přestupný rok. Celkově mi herecké obsazení sedlo. I výběr prostředí se povedlo, ráda bych měla podobnou kuchyni jako Julie v New Yourku. Byla taková malá a útulná.

Po dokoukání jsem dostala hroznou chuť koupit si tu stejnou kuchařku a udělat stejnou výzvu. Šla jsem si ji najít na internetu a málem jsem začala skákat radostí, když jsem se dozvěděla, že opravdu existuje a dokonce je i přeložená do češtiny. Jmenuje se celým jménem Jak zvládnout umění francouzské kuchyně a stojí okolo 400,- Kč.

 

Celý film byl protkán diskuzemi a citáty. Tyhle dva se mi osobně líbily asi nejvíc:

„Víš, co se mi na vaření líbí?“

„Co?“

„Líbí se mi, že po dni, kdy se může stát cokoli, a tím myslím, absolutně cokoli, přijdeš domů a máš jistotu, že když vezmeš žloutky, čokoládu, cukr a mlíko, vznikne dort. To je úleva.“

 

„Taky bych mohla blogovat. Já totiž oproti Anabel i myslím.“

„A jsi spisovatelka, což o Anabel říct nemůžeš.“

„Kdyby to tak byla pravda…“

„Napsala si román.“

„Půl románu. A nikdo ho nechtěl vydat. Nejsi žádný spisovatel, když ti nic nevydali.“

„Vidíš, v tom má blog výhodu. Nikdo tě nemusí vydávat. Prostě se připojíš na net, stiskneš enter a je to tam. Všude.“

 

Tenhle film můžu doporučit všem, kdo si chtějí u televize odpočinout a nechat se unášet milým příběhem. Určitě jsem ho neviděla naposledy.

 

Fotky

 

 

 

 

Film ke zhlédnutí

Ke zhlédnutí ►ZDE

Ke stažení ►ZDE

 

 

Doufám, že se vám film líbí 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>