Můj blog

Můj blog

Knížky, karate a můj život

Co dělat v karanténě, aneb jak se zabavit doma

Ahojky, dneska jsem tu s netradičním článkem.

Chtěla bych vám tu dát nějaké zajímavé tipy a taky vám napíšu zase jednu příhodu 🙂

Tenhle článek budu občas aktualizovat, když narazím na nějaký další tip.

Takže… můžeme jít na to!

 

 

 

Seriály

Zaplatila jsem si Netflix, který jsem strašně dlouho odmítala, ani nevím proč. Během dívání se zlepšuju v angličtině, takže to vlastně není tak úplná ztráta času 🙂

Nejčastěji se dívám na placeném Netflixu a taky na Najserialy.to, která je vážně skvělá a hlavně zadarmo.

Níže vám dám tipy a k nim připojím krátký komentář, abyste si o něm udělali menší představu. Seznam budu časem doplňovat, zatím jsem tolik seriálů během karantény neviděla. Dala jsem vám sem i ty seriály, které jsem viděla už dávno a moc se mi líbí.

 

New Amsterdam (článek ►ZDE◄) – doktoři, aktuální vážná témata, láska

Teorie velkého třesku – čtyři fyzici, kteří se potýkají jak s láskou, tak i strastmi života, sarkasmus, přátelství

Malý Sheldon – seriál zasazený před Teorií velkého třesku, komedie, rodina, škola, fyzika, láska

Upíří deníky (článek ►ZDE◄) – seriál podle knižní série, upíři, láska, obětování, vysoká škola, přátelství

Gilmorova děvčata (článek ►ZDE◄) – rodina, přátelství, sarkasmus, bohatství, škola, první láska

Průměrňákovi (článek ►ZDE◄) – rodina, nepochopení, studentský život, školní kroužky, čtenář, příhody

 

Pokud byste chtěli více tipů, tak ZDE◄.

 

 

Filmy

Zatím jsem za karanténu moc filmů neviděla, spíš jsem se dívala na ty, které znám dlouho. Tady na té stránce ►ZDE◄ mám spoustu tipů, tak se můžete inspirovat. Příští měsíc bych se chtěla vrhnout na doplnění seznamu, protože mi jich tam spoustu chybí.

 

Knížky

Určitě máte doma nějaké knížky, které jste si nadšeně koupili a pořád jste je nepřečetli. Kdy jindy se k nim dostat, než teď? Teď máte určitě víc času na čtení než dřív. Všechno je zavřené, takže nemůžeme jít např. do kina a nebo do restaurace.

Já jich mám nepřečtených opravdu hodně, postupně se k jednotlivým dostávám. Jen během tohoto roku jsem dočetla hned čtyři rozečtené. Je to skvělý pocit, když si odškrtnete na seznamu rozečtené dílo. 

Tenhle rok jsem zatím dočetla tyto:

Červený adresář – Dočítala jsem ji se slzami v očích. Jsem hrozně ráda, že jsem se k ní dokopala. Je to vážně skvělý příběh.

Jak prokouknout druhé lidi – Je to literatura faktu. Zbývalo mi tam asi 30 stránek, což není moc. Nakonec se mi taky moc líbila. Napsal ji bývalý zaměstnanec FBI, takže tam měl i spoustu příběhů ze života.

Naprosto pozoruhodná věc – Tuhle knížku napsal bratr Johna Greena. Hned jak vyšla, jsem si ji šla koupit. Po přečtení čtvrtky jsem ji odložila, protože to bylo pořád to samé dokola. Pořád jsem na tuhle knihu musela myslet, když jsem šla okolo své knihovny a viděla ji. K jejímu dočtení mě nakopla jedna recenze na Instagramu, kde ji vychvalovala. Nedalo mi to a já se do ní znovu pustila a řekla si, že nezačnu číst další knížku, aniž bych tuhle nedočetla. Nakonec nelituju, vážně se mi líbila. Jen je mi líto, že ještě není přeložený její druhý díl.

 

 

Debordelizace

Míša z Instagramu sdílela jeden tip na pořad na Netflixu. Říkala, že je skupina holek a ty uklízí a třídí věci v domech. Zaujalo mě to, tak jsem si to hned vyhledala. Hned po zhlédnutí první epizody jsem dostala šílenou chuť něco srovnat. Jako první mě napadla skříň, protože její srovnání mi nezabere tolik času jako např. kuchyň, kde máme snad milion věcí. Pokaždé věci seřadí do barvy duhy, což se mi hrozně líbí, tak jsem jako první takto seřadila moji skříň.

Na její uklízení si vždycky vyhradím půlku dne, protože mi dá práci všechno oblečení vyndat ven, vyzkoušet si ho, znovu ho poskládat a setřídit si ho do sekcí. 

Vytříděné věci jsem dala do kontejneru na oblečení, což mi udělalo radost, že bude ještě užitečné. To oblečení, co na sobě mělo nějakou dírku a nebo nevypratelnou skvrnu, jsem dala mamce na hadr.

 

 

Zútulňování

Když už máte debordelizovaný pokoj/byt/dům, tak se můžeme vrhnout na zútulňování. 

Já jsem si přesadila hodně kytek do nových květináčů, takže to hned vypadá uceleněji. Jsem z toho vážně nadšená, odkládala jsem to hrozně dlouho.

 

 

Taky jsem si koupila naprosto nádherné květináče na zeď, po kterých jsem pokukovala taky dlouho. Vypadají moc hezky a už se těším, až v nich Kalanchoe (květina vlevo) vyroste a začne kvést. Pokud by vás to zajímalo, tak je najdete pod názvem Sada 2 bílých keramických závěsných květináčů Umbra Trigg.

 

 

Taky jsem si koupila velký rám na fotky, ale já si do něj dávám plakáty. Jako první jsem si do něj dala moji oblíbenou zpěvačku a herečku Tini ♥ Je to vážně super, jak se vzhled pokoje změní jen výměnou plakátu za jiný.

 

 

Mám v pokoji stůl, který je úplně čistě bílý. Na jeho desce je úplně všechno vidět, na pár místech se mi odloupla barva. Proto jsem si sehnala šedou akrylovou barvu a tou ho natřela. Vypadá vážně skvěle, úplně prokoukl. Stal se z něj vlastně úplně nový stůl a to jsem ho jenom natřela, což mi zabralo dva dny včetně schnutí.

 

 

Procházky

Ještě před pandemií jsem se se svými psy snažila chodit každý den.

V tuhle dobu mám hrozně ráda, když vypadnu z domu a jdu na čerstvý vzduch. Vyčistím si tím hlavu a zároveň vyvětrám jak sebe, tak i své čtyřnohé mazlíčky.

O víkendu jsem objevila jeden nádherný menší vodopád, který je za jezerem, kam ráda chodím často.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Morčata

Taky mám čas zasadit trávu pro svoje dvě morčata. Mají z toho hroznou radost, když dostanou květináček do ohrádky a můžou si ji z něj okusovat.

 

 

Doufám, že taky vyzkoušíte některé tipy 🙂2 Responses to Co dělat v karanténě, aneb jak se zabavit doma

 1. Skvělý článek, většinu věcí jsem udělala ještě před jeho přečtením, ale alespoň mi připomněl, že mé kalanchoe potřebují zalít a morče vzít na pastvu. 😀

  Permalink
  • Ahoj,
   to je super, že se ti článek líbil.
   Taky bych měla vzít svoje morčata na trávu, milují to 🙂
   DJ

   Permalink

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>